Elon Musk sa vyjadril ohľadom svojho údajného zosadenia z Tesly, potom čo ohlásil, že končí ako šéf Twitteru

1

Najskôr Elon Musk uviedol, že už onedlho skončí na poste šéfa Twitteru, pretože najal náhradu. Následne sa objavila správa, že má skončiť aj na pozícii šéfa spoločnosti Tesla. Čo na to povedal samotný Musk?

Hodnota spoločnosti Tesla minulý rok prudko klesla, pričom podľa viacerých analytikov a investorov sa na tom podieľala aj Muskova kúpa spoločnosti Twitter. Mnohí boli totiž presvedčení, že Musk tak nebude mať na Teslu dostatočný čas. A Tesle tiež nepomohli Muskove masívne predaje jej akcií (aby mohol financovať akvizíciu), niektoré vyjadrenia ohľadom Twitteru, ako aj to, čo z tejto kúpy spravili mnohé senzáciechtivé fabulujúce médiá.

Musk následne cez Twitter vyhlásil anketu, v ktorej sa pýtal, či má odstúpiť z postu šéfa Twitteru a dodal, že výsledky budú pre neho záväzné. Väčšina hlasujúcich pritom bola za jeho odstúpenie a Musk následne oznámil, že keď nájde náhradu, tak odstúpi.

Náhrada sa našla

Pred pár dňami Elon Musk oznámil, že najal nového generálneho riaditeľa pre Twitter, ktorý má nastúpiť cca o 6 týždňov. A dodal, že on potom preberie funkcie výkonného predsedu a technického riaditeľa, pričom bude dohliadať na produkty, softvér a SysOps (systémové operácie).

Následne uviedol, že Twitter bude mať generálnu riaditeľku, a to Lindu Yaccarino, ktorá sa podľa neho bude venovať predovšetkým obchodným operáciám, zatiaľ čo on sa zameria na dizajn produktov a nové technológie. A dodal, že sa teší na spoluprácu s Lindou v rámci transformácie platformy Twitter na aplikáciu pre všetko.

Čo sa týka novej šéfky Twitteru, Linda Yaccarino predtým pracovala na vysokých pozíciách v mediálnej spoločnosti NBCUniversal, pričom sa zameriavala na reklamu a spoluprácu.

Skončí Musk aj ako šéf Tesly?

V týchto dňoch sa tiež objavila správa ohľadom údajnej možnej výmeny Elona Muska na poste šéfa spoločnosti Tesla. S touto informáciou prišiel Wall Street Journal, na čo upozornil portál Cleantechnica. Wall Street Journal pritom vo svojom článku uviedol, že správna rada spoločnosti Tesla uvažuje o nahradení Muska od minulého roku. A to terajším finančným riaditeľom Tesly, Zachom Kirkhornom.

V tejto súvislosti Musk následne napísal, že prijatie Lindy Yaccarino do Twitteru mu umožní „venovať viac času spoločnosti Tesla, čo je presne to, čo bude robiť“. Musk síce priamo nespomenul, z akej pozície sa bude venovať Tesle, zdá sa však, že žiadna senzácia okolo jeho zosadenia z najvyššieho postu sa nekoná.

Zdroj titulnej ilustračnej fotografie: Tesla Owners Club Belgium/Flickr (CC BY 2.0)

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elon Musk údajne pomenoval svojho nástupcu na poste šéfa Tesly
Elon Musk skončí ako šéf Twitteru, rozhodla verejnosť. Pomôže to akciám Tesly?
Tesla sa stane najhodnotnejšou firmou sveta, hovorí Musk aj po rekordnom prepade

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. Po správe, že Musk sa bude hlavne venovať Tesle, by jej akcie podľa známeho analytika, ktorého meno som si nezapamätal, mali stúpnuť o cca 17 %.

Pridajte komentár