Svojské odpovede Elona Muska na 2 otázky analytikov stáli Teslu 2 miliardy $

0

Finančné trhy vedia byť niekedy obzvlášť citlivé. Presvedčiť sa o tom mohla tento týždeň Tesla. Jej šéf Elon Musk počas konferenčného hovoru s investormi pomerne arogantne odbil 2 otázky analytikov. Vzápätí sa prepadli akcie spoločnosti o 2 miliardy dolárov. O čo konkrétne sa jednalo a aké stanovisko k tomu zaujal Elon? 

Po ohlásení hospodárskych výsledkov Tesly za 1. štvrťrok 2018 bola situácia na akciových trhov možno až prekvapivo pokojná. A to aj na napriek tomu, že spoločnosť vykázala rekordnú stratu (ale aj príjmy) vo výške 710 miliónov USD.

To sa však zmenilo po ignorantských odpovediach na dve otázky počas konferenčného hovoru. Elon Musk v rámci nich s istou dávkou arogancie odbil 2 analytikov. Pre Teslu to následne znamenalo pokles hodnoty akcií o 7 %, t.j. 2 miliardy USD.

„Tieto otázky ma zabíjajú“

Prvá otázka, ktorú Elon Musk odbil sa týkala investičných (kapitálových) výdavkov. Analytikovi spoločnosti Bernstein sa dostala odpoveď, že sa jedná o „hlúpu, nudnú otázku“.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Fanúšikovia sa vyzbierali na gauč pre Elona Muska. Prečo?
Akcionár Tesly navrhol odvolanie Elona Muska. Čo sa mu nepáči?

Tesla včera podľa Elona Muska skrachovala. Vstane dnes z mŕtvych?

Odpoveď na otázky ďalšieho analytika týkajúce sa dopytu po elektromobile Tesla Model 3 bola ešte radikálnejšia: „Táto otázka je tak suchá, že ma zabíja.“

Elonove vyjadrenie k incidentu

Elon Musk po celom incidente pripustil, že ignorovanie otázok bolo hlúpe rozhodnutie a ozrejmil svoje konanie. Prvá otázka ohľadom investičných výdavkov bola podľa neho zodpovedaná v rámci headlinu správy o hospodárskych výsledkoch, ktorú obdržal aj spomínaný analytik. Podrobnosti pritom boli v ďalšom texte správy.

Na otázku, ktorá sa týkala dostatočného dopytu po Tesle Model 3 reagoval Elon Musk dodatočne slovami: „Bola to absurdná otázka, keďže Tesla registruje zhruba pol milióna rezervácií na Model 3. A to aj napriek nulovej reklame a neprítomnosti modelu v showroomoch. Aj keby sa záujem o vozidlo znížil na nulu, trvalo by 2 roky, kým by sa podarilo uspokojiť existujúci dopyt.“

Nuž, slová Elona Muska majú zjavne veľkú váhu, šéf Tesly tak bude musieť byť vo svojich vyjadreniach oveľa opatrnejší.

Zdroj: Teslarati, zdroj titulnej ilustračnej fotografie: Steve Jurvetson/Flickr (CC BY 2.0)

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár