Kto nahradí Elona Muska na poste šéfa Tesly, ak bude musieť odísť?

0

Ako sme už informovali, Elon Musk čelí žalobe pre podozrenie zo zámernej manipulácie s trhom a cennými papiermi. Americký úrad pre cenné papiere a burzy (SEC) sa v tejto súvislosti snaží aj o jeho zákonné vylúčenie z vedenia Tesly. Ak by sa tak stalo, kto by ho mohol nahradiť?

Ešte predtým ako si predstavíme možných kandidátov na prípadne uvoľnený post generálneho riaditeľa spoločnosti Tesla, pripomíname nasledovné. Je bežné, že súčasťou podobnej žaloby zo strany SEC je aj zákonný návrh vo forme žiadosti, aby bolo v tejto súvislosti vinnej osobe zakázané riadiť akúkoľvek verejne obchodovateľnú spoločnosť. A tou Tesla je.

Veríme, že Elon Musk nebude nútený odísť z postu generálneho riaditeľa, ani predsedu predstavenstva spoločnosti. Keďže je to však možné, pozrime na najvhodnejších kandidátov na najvyššiu pozíciu v Tesle, podľa portálu Electrek.

JB Straubel

JB Straubel je spolu s Martinon Eberhardom, Marcom Tarpenningom, Ianom Wrightom a Elonom Muskom považovaný za zakladateľa spoločnosti Tesla, aj keď celé to začali prví dvaja menovaní. Straubel pôsobí v Tesle už od začiatku ako technický riaditeľ (CTO). Je považovaný za jedného z najväčších nositeľov inovácií v rámci spoločnosti.

Jerome Guillen

Jerome Guillen pôsobí v Tesle 8 rokov a považuje sa za výkonného riaditeľa s najširším spektrom skúseností v oblasti výroby áut v rámci spoločnosti. Začínal ako šéf programu Tesly Model S, neskôr viedol technický vývoj elektromobilov, celosvetový predaj a servis produktov Tesly a program elektrického ťahača Semi.

Nedávno bol povýšený na prezidenta divízie Tesla Motors. Tzn., že má na starosti všetky činnosti, operácia a programy súvisiace s automobilovým priemyslom. Guillen nie je len manažérom, ale má aj hlboké inžinierske zázemie.

Deepak Ahuja

Deepak Ahuja pôsobil v Tesle 9 rokov ako finančný riaditeľ. Má zrejme najväčšie skúsenosti v tradičnom automobilovom priemysle spomedzi všetkých manažérov v Tesle. Pracoval v automobilke Ford na mnohých významných pozíciách. A to od obchodnej činnosti, cez výrobu až pod marketing a predaj. Taktiež má inžinierske zázemie.

Externý riaditeľ?

Určite ste si všimli, že všetci traja kandidáti sú z radov Tesly. V hre by bol ale určite aj nový, „externý“ riaditeľ. Napadá vás nejaká osoba, ktorá nepôsobí v spoločnosti a bola by vhodná na jej úspešné riadenie a plnenie hlavnej misie? Neváhajte sa podeliť o svoj názor v rámci diskusie pod článkom.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elon Musk čelí vážnej vládnej žalobe a zbaveniu funkcií v Tesle
Teslu Model 3 je možné aktuálne kúpiť ihneď a so zľavou
Elektrický ťahač Tesla Semi má nečakane “športový” zvuk | VIDEO

Zdroj ilustračnej fotografie: Steve Jurvetson/Flickr (CC BY 2.0)

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár