Elon Musk je teraz „Nič Tesly“. Vzdal sa všetkých svojich titulov

0

Elon Musk sa musel vzdať svojej stoličky predsedu správnej rady v spoločnosti Tesla. S dávkou irónie však zašiel v tomto smere ešte ďalej. Vzdal všetkých svojich troch titulov, ktoré vyplývali z jeho funkcií v Tesle. Podľa jeho slov je teraz „Nič Tesly“. 🙂

Ako už vieme, Elon Musk a Tesla čelili žalobe Komisie pre cenné papiere a burzy (SEC) za zámernú manipuláciu s trhom a cennými papiermi. Napokon to však skončilo mimosúdnou dohodou. Jednou z jej podmienok bolo to, že Elon Musk musí odísť čela správnej rady spoločnosti Tesla.

To okrem iného znamená, že sa musí v rámci organizačnej štruktúry Tesly vzdať titulu predsedu správnej rady. Elon Musk to však vzal hopom a odstránil všetky svoje tituly. Okrem spomínaného predsedu správnej rady (Chairman), teda aj titul generálneho riaditeľa (CEO) a produktového architekta.

Ako píše vo svojom tweete, teraz je tak „Nič Tesly“. Dodáva pritom, že zatiaľ to vyzerá dobre. Uvidíme však dokedy, keďže aj samotný Musk potom uviedol, že podľa zákona musí mať spoločnosť prezidenta, pokladníka a sekretárku. „Háda“ pritom, že by sa mal chopiť prvej zo spomínaných pozícií, aby z toho neboli úrady zmätené.

Zosmiešnenie SEC

Spomínané tweety Elona Muska majú samozrejme ironický podtón. Veď z jeho predchádzajúcich vyjadrení je zrejmé, čo si myslí o žalobe SEC, ako aj samotnej komisii.

Napriek dosiahnutiu predbežnej dohody si neodpustil na adresu úradu SEC – „Securities and Exchange Commission“ (Komisia pre cenné papiere a burzu) poznámku, v ktorej ju premenoval na „Shortseller Enrichment Commission“ (Komisia pre obohacovanie krátkych predajcov)…

Zmena pomerov v Tesle?

Každopádne, podstatným je aktuálne to, že Elon Musk už nie je predsedom správnej rady, pričom Tesla musí okrem vymenovania jeho nástupcu, zvoliť 2 nových členov. Všetko nasvedčuje tomu, že Elon Musk nemal doteraz vážne problémy s presadzovaním svojich návrhov a nápadov. To sa však môže stať kvôli zmene pomerov v správnej rade minulosťou.

Dôležité tak bude, či novozvolení členovia budú mať pochopenie pre všetky jeho zámery a vízie. Na rozuzlenie tejto „hádanky“ si však budeme musieť počkať.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elon Musk hovoril o svojom návrhu elektrického nadzvukového lietadla
Elon Musk upresnil spustenie dodávok Tesly Model 3 do Európy
Tesla aktuálne nedokáže vyrobiť Model 3 za 35 000 $, hovorí Elon Musk

Zdroj: Electrek, titulná fotografia: Steve Jurvetson/Flickr (CC BY 2.0)

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár