Elon Musk ukázal výrobu inovatívnych stavebných blokov Boring Co.

1

Elon Musk zverejnil video, ktoré zachytáva produkciu tehál, na ktorých výrobu sa používa zemina vyťažená pri hĺbení tunelov jeho spoločnosti The Boring Company. Tehly evokujúce kocky LEGO chce predávať ako stavebnice historických monumentov, ale aj samostatne za symbolické ceny. Môžu tak slúžiť napríklad na výstavbu lacných domov.

Muskova spoločnosť The Boring Company, ktorá sa špecializuje na výstavbu podzemných dopravných systémov Urban Loop, sa snaží získať kapitál aj predajom rôznych „značkových“ predmetov. Najskôr to boli šiltovky (50 000 ks), potom plameňomety (20 000 ks). Najnovšie Elon ohlásil predaj stavebníc, ktoré sa budú vyrábať zo spomínaných „LEGO“ tehál. Prvá z nich bude mať tematiku starovekého Egypta.

Elon Musk mení odpad na biznis

Elon Musk hovorí, že až 15 % z celkových nákladov na budovanie tunelov tvoria náklady na presun vyťaženého odpadu. Preto sa rozhodol, že z neho urobí produkty, ktoré bude môcť opätovne použiť pri výstavbe tunelov, predať alebo darovať.

Jednoduchá manipulácia a vysoká pevnosť

Musk tvrdí, že tehly, ktoré začal vyrábať v rámci The Boring Company, sú pevnejšie ako cementové bloky. Sú vyrobené tak, aby stavby z nich odolali seizmickej záťaži v štáte Kalifornia. Navyše sú veľmi ľahké, nakoľko sú duté. Vďaka tomu, ako aj „LEGO“ úprave, majú byť schopní 2 ľudia postaviť vonkajšie steny malého domu len za jediný deň.

Symbolická cena

Avizované stavebnice od The Boring Company, ktoré umožnia stavbu sfingy či pyramíd, poslúžia na zvýšenie kapitálu spoločnosti. Avšak samotné tehly/bloky chce Elon predávať za symbolickú cenu 0,10 $ za kus, resp. v rámci humanitárnych účelov rozdávať zdarma. Tým sa zbaví odpadu, ktorý by bolo inak nutné „likvidovať“ za nemalé peniaze.

 

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elon Musk spustil predaj príručného plameňometu. Za deň zarobil 2 milióny $
Tesla Model X sa preháňa tunelom Elona Muska na koľajovom “skateboarde”
Elon Musk postaví v Chicagu svoj rýchly, lacný a ekologický dopravný systém Loop

Muskov prvý tunel hrá farbami

Spoločnosť The Boring Company spolu s videom zachytávajúcim výrobu tehál zverejnila taktiež záznam zo svojho prvého tunela, ktorý sa nachádza pod centrálou SpaceX v kalifornskom Hawthorne. Ten sa dočkal zaujímavej úpravy. 🙂

Zdroj: Electrek, titulný obrázok: The Boring Company

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. A náklady na výrobu tej tehly sú záporné….. všetko čo sa týkalo tohto „vyzionara“ je jeden veľký odev.moj názor.obkavije objavené.ci už je to palena či nepalena kvazitehla.akurat na rozdiel od bežného smrteľníka má kohosi kto má aj total pičovinu zaplatí…..a to je na tomto to smutné

Pridajte komentár