Tesla zakladá „hardcore“ oddelenie súdnych sporov v čase údajného sexuálneho škandálu Elona Muska

3

Zdá sa, že spoločnosti Tesla a Elonovi Muskovi pretiekol pohár trpezlivosti ohľadom neustálych útokov na spoločnosť aj Muskovu osobu. Oznam o založení „hardcore oddelenia súdnych sporov“ pritom prichádza tesne potom, čo bola Tesla diskutabilne vylúčená z indexu S&P 500 ESG a čo sa objavila správa, že Musk údajne sexuálne obťažoval letušku, čomu predchádzalo Muskovo vyjadrenie, že očakáva špinavú kampaň voči jeho osobe.

Elon Musk pred niekoľkými hodinami informoval, že spoločnosť Tesla buduje „tvrdé oddelenie súdnych sporov„, v rámci ktorého bude priamo iniciovať a realizovať súdne spory. Oddelenie má pritom podliehať priamo šéfovi Tesly.

Musk dodal, že jeho záväzkami v tomto smere je to, že sa nikdy nebudú usilovať o víťazstvo v súdnom spore, ktorý je voči Tesle oprávnený, aj keby bolo pravdepodobné, že ho vyhrajú a zároveň, že sa nikdy nevzdajú v rámci nespravodlivo vedeného súdneho sporu voči Tesle, aj keď je pravdepodobné, že prehrajú.

Musk v očakávaní odplaty

Muskovmu vyjadreniu ohľadom nového oddelenia spoločnosti Tesla predchádzala jeho kritika voči aktuálne vládnucej demokratickej strane v USA a vyhlásenie, že teraz očakáva špinavú kampaň voči jeho osobe.

Vyradenie Tesly z indexu S&P 500 ESG

Zaujímavé je, aj keď tým rozhodne nechceme povedať, že to musí nutne súvisieť so spomínanými Muskovými vyjadreniami, že krátko po nich bola Tesla vylúčená z indexu S&P 500 ESG. Tento index zgrupuje spoločnosti, ktoré sú investorom odporúčané na základe environmentálnych, sociálnych a riadiacich kritérií.

Predstavitelia S&P 500 ESG pritom vo svojom vyjadrení k vylúčeniu Tesly podľa CNBC uviedli, že ich k tomu viedli nedostatočná nízkouhlíková stratégia a kódexy obchodného správania spoločnosti Tesla spolu s rasizmom a zlými pracovnými podmienkami.

Na to Elon Musk reagoval slovami, že ropná a plynárenská spoločnosť Exxon Mobil (ktorá mimochodom čelí viacerých súdnym sporom súvisiacich s poškodzovaním životného prostredia) je v rebríčku S&P 500 ESG v top 10, zatiaľ čo Tesla tam nie je vôbec. A dodal, že S&P 500 ESG je podvod, ktorý využívajú falošní bojovníci za sociálnu spravodlivosť ako zbraň.

Muskov údajný sexuálny škandál („Elongate“)

Krátko po vyradení Tesly z indexu S&P 500 ESG prišiel portál Business Insider so správou, že Musk pred šiestimi rokmi údajne sexuálne obťažoval letušku, čo viedlo k mimosúdnej dohode a jej odškodneniu. Portál pritom uviedol, že tieto informácie im poskytla priateľka spomínanej letušky.

Musk toto obvinenie poprel, keď „pre záznam“ uviedol, že „tieto divoké obvinenia sú absolútne nepravdivé.“ A dodal, že spomínaná priateľka je „krajne ľavicová aktivistka/herečka z Los Angeles s významnými politickými záujmami“.

Okamžitý dopad na akcie Tesly

Spomínané záležitosti, ale aj ďalšie vytiahnuté obvinenia spoločnosti Tesla z ostatných dní, s najväčšou pravdepodobnosťou minimálne do istej miery stoja za veľkým poklesom jej trhovej hodnoty. Pritom len včera, nie dlho po správe o údajnom Muskovom sexuálnom škandále (začína sa pritom používať pomenovanie „Elongate„), klesli akcie spoločnosti takmer o 6,5 % (v priebehu dňa aj o vyše 10 %). Indexy Nasdaq a S&P 500 pritom zaznamenali -0,30 %, resp. + 0,01 %. A v predchádzajúcich dňoch, najmä po vyradení z indexu S&P 500 ESG, to pre Teslu nebolo lepšie. Za ostatné 2 trhové dni pritom jej akcie klesli cca o 13 %.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Prečo sa Elon Musk až tak neobáva klamlivých negatívnych správ na adresu Tesly?
Tesla a Elon Musk ohrozujú „Aligátorov“ na trhu. Koľko peňazí je v hre?
Skutočný vnútorný svet Tesly sa podstatne líši od mediálneho vykreslenia

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

  1. Špinavci, ktorí sa neštítia ničoho, sú všade. Oni sú ale skutočne všade. Či je to Rusko, USA alebo ktorákoľvek iná krajina na svete!…

  2. Stale som sa cudoval, ze ho giganti nechavaju tak dlho narusat ich biznis. A uz je to tu. Drzim palce Elonovi. Nech sa mu podari tu hnusnu hydru porazit na vsetkych frontoch.

Pridajte komentár