Pracovný pohovor s Elonom Muskom: Akých otázok sa môžete dočkať?

0

Elon Musk nie je náročný len na seba, ale aj svojich zamestnancov, pretože ich považuje za dôležitú súčasť na ceste k dosahovaniu stanovených cieľov a vízii, pričom sa nedokáže uspokojiť s priemernosťou na žiadnej úrovni. Z týchto dôvodov sa hlavne v začiatkoch jeho firiem zúčastňoval pohovorov a uchádzačom kládol neľahké otázky či „hádanky“.

Elon Musk kládol na pohovoroch veľmi často nasledujúce otázky: „Povedzte mi o svojom živote a rozhodnutiach, ktoré ste v jeho priebehu uskutočnili a vysvetlite, prečo ste ich urobili? Taktiež vymenujte najťažšie problémy, na ktorých ste pracovali a povedzte, ako ste ich vyriešili?“ Ich zodpovedanie je podľa Muska veľmi dôležité.

Hádanka Elona Muska

Elon Musk rád kládol uchádzačom o zamestnanie aj jednu „hádanku“. „Stojíte na povrchu Zeme. Prejdete 1 míľu na juh, 1 míľu na západ a 1 míľu na sever. Skončíte pritom tam, odkiaľ ste vyšli. Kde na nachádzate?“ Zaujíma vás odpoveď? 🙂

Jednou zo správnych odpovedí je severný pól. Vysvetlením je, že Zem je guľa, takže pri svojej „prechádzke“ vytvoríte trojuholník, ktorý vás vráti práve na miesto, kde ste začali.

Otázky pri pohovore do SpaceX

Súčasťou pohovoru do Muskovej aerokozmickej spoločnosti SpaceX sú aj dva telefonické rozhovory, v rámci ktorých sú uchádzačom pokladané aj nasledujúce otázky.

  • Čo sú to kompozity?
  • Aká je veľkosť celého čísla v 32-bitovom systéme?
  • Čo je to nulový ukazovateľ?
  • Ako by ste bezpečne spomalili veľkých a ťažký predmet, ktorý sa pohybuje veľmi rýchlo?
  • Akým spôsobom by ste navrhli káblový zväzok, aby ste ho ochránili pred pádom ostrého predmetu zhora?
  • Čo sa stane, keď pri bodovom zváraní pustíte vysoký prúd do niklového kusu, ktorý sa dotýka medi?
  • Jedna strana nosníka je upevnená k stene, druhá je voľná. V ktorej časti sa nosník zlomí pri aplikácii dostatočnej záťaže?
  • Popíšte postup pri návrhu potrubia, ktoré má byť použité v rámci palivového systému raketového motora na kvapalné palivo.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Ako Elon Musk motivuje a odmeňuje svojich zamestnancov?
Zaujímavý príklad toho, ako robí Elon Musk kriticky dôležité rozhodnutia
Elon Musk vyvíja rakety 10-násobne lacnejšie ako NASA. Ako je to možné?

Zdroj: ElonX, titulná fotografia: Samferdselsdepartementet/Flickr

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár