Elon Musk potvrdil nové elektromobily, ťahač Tesla sa predstaví už v septembri

0

Z dostupných informácií sa zdá, že Tesla pracuje až na 6 programoch nových elektromobilov. Elon Musk vo svojej najnovšej twitterovej komunikácii potvrdil vývoj elektrického ťahača Tesla Semi a elektrického pickup-u. Ťahač predstaví spoločnosť Tesla už v septembri tohto roku.

Prvé detailnejšie informácie o elektrickom ťahači Tesla sa objavili vo februári. Dozvedeli sme sa vtedy, že jeho vývoj prebieha v rámci programu s názvom Tesla Semi. Na starosti ho má skutočne povolaný odborník Jerome Guillen, ktorý v minulosti riadil projekt najúspešnejšieho programu ťahača najvyššej 8. triedy – Daimler Cascadia. Okrem toho pracoval na vývoji ekologického ťahača „SuperTrack“ a bol vedúcim vývojového programu Tesly Model S.

Nikola One Elektro-vodíkový ťahač

Elektro-vodíkový ťahač Nikola One – ilustračná fotografia. Zdroj: Nikola One

Podľa aktuálnych Muskových vyjadrení dosiahli inžinieri v rámci programu Tesla Semi významné pokroky. Preto už v septembri tohto roku predstaví spoločnosť Tesla elektrický ťahač, ktorý bude podľa Muskových slov vo fáze „pokročilej úrovne“. Jeho samozrejmou výbavou by mal byť Autopilot, ktorý by mal poskytovať autonómne riadenie 4. až 5. (t.j. najvyššieho) stupňa.

 

Tesla pracuje aktuálne na 6 nových elektromobiloch

Okrem informácií o ťahači Tesla Semi, potvrdil Elon Musk aj vývoj elektrického pickup-u s pracovným názvom Tesla Pickup truck. Podľa jeho slov ho spoločnosť Tesla predstaví do 18 až 24 mesiacov. Po zosumarizovaní všetkých dostupných informácií nám vyjde, že Tesla pracuje až na 6 programoch vývoja nových elektromobilov.

Tesla Pickup truck - ModelP

Tesla Pickup truck (Model P?) – neoficiálny render. Zdroj: evnetwork.com

Tým najpokročilejším a najdôležitejším je jednoznačne projekt cenovo dostupného liftbacku nižšej strednej triedy Tesla Model 3. Ten bude predstavený už v júli, kedy pôjde aj do výroby. Sme veľmi zvedaví , ktorý elektromobil sa po Modely 3 stane prioritou Tesly. Či to bude spomínaný ťahač Tesla Semi alebo dlhobo avizované kompaktné SUV Tesla Model Y. To bude postavené na základe Modelu 3, takže jeho uvedenie do výroby by malo byť oveľa jednoduchšie.

Tesla Model Y - neoficiálny render

Tesla Model Y – neoficiálny render. Zdroj: rmcardesign.com

V rámci tzv. Tesla Master Plan Part 2, Tesla už dlhšie avizuje aj vývoj elektrického minibusu, ktorý je v médiách označovaný jednoducho ako Tesla Minibus. Ten má byť inšpirovaný tzv. „California Custom VW combi design art“, čiže upravenými verziami legendárneho „Hippie“ minibusu Volkswagen Transporter. Postavený bude na podvozkovej platforme veľkého SUV Tesla Model X.

Tesla Minibus Type II - neoficiálny render

Tesla Minibus (Type II) – neoficiálny render. Zdroj: jalopnik.com

Nesmieme zabudnúť ani na model, vďaka ktorému vznikla spoločnosť Tesla Motors. A to Tesla Roadster, ktorý bol taktiež nedávno potvrdený. Podľa Elona Muska bude jeho 2. generácia roadster-kabrioletom, čo nie je vôbec zlá kombinácia.

Tesla Roadster 2

Tesla Roadster 2 – neoficiálny render. Zdroj: Peisert Design

Zdroj: Elon Musk cez Twitter, titulný obrázok Peisert Design (neoficiálny render)

eautoportal zdielanie

Share.

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár

O NÁS / KONTAKT / PODMIENKY POUŽÍVANIA    Copyright © 2016 - 2017 TeslaMagazín.sk     Sledujte nás aj cez sociálne siete  

 Staňte sa fanúšikom Tesla Motors, elektromobility a inovácií

Upozornite ma raz týždenne na najzaujímavejšie články

 

Odoslané!