Brat Pabla Escobara chce žalovať Elona Muska kvôli plameňometu TBC

0

„Párty“ plameňomet Muskovej firmy The Boring Company mal byť artiklom, ktorý by pomohol s jej financovaním. Aktuálne by však mohol byť predmetom súdneho sporu. Brat neslávne známeho „narkobaróna“ Pabla Escobara totiž tvrdí, že Elon Musk ukradol dizajn plameňometu, ktorý vyrába spoločnosť Escobar Inc.

Jedna zo spoločností Elona Muska, The Boring Company, ktorá sa špecializuje na podzemnú dopravu a tunelovacie mašiny, financovala svoje aktivity aj z predaja reklamných predmetov. Najskôr to boli šiltovky s logom spoločnosti. Na podporu ich predaja pritom Musk prisľúbil, že ak sa predá 50 000 kusov, do ponuky pribudne plameňomet.

Úspech muskovho „ne-plameňometu“

A začiatkom roka 2018 sa tak stalo. Podľa popisu spoločnosti je plameňomet The Boring Company (neskôr premenovaný na Not-a-Flamethrower – „ne-plameňomet“) vhodný na spestrenie akejkoľvek zábavy, pretože sa jedná o najbezpečnejší plameňomet na svete. A to z dôvodu krátkeho dosahu jeho plameňa. Všetkých 20 000 vyrobených kusov sa veľmi rýchlo predalo, a to aj napriek pomerne vysokej cenovke 500 $.

No a po roku a pol sa ozýva v súvislosti s „Not-a-Flamethrower“ Roberto Escobar, brat „slávneho“ narkobaróna Pabla. Obviňuje pritom Elona Muska a jeho spoločnosť The Boring Company z toho, že ukradli dizajn plameňometu, ktorý vyrába jeho spoločnosť Escobar Inc.

100 mil. $ v hotovosti alebo akciách Tesly

Žiada pritom 100 mil. $ v hotovosti alebo v akciách spoločnosti Tesla, inak vraj podá žalobu. Ako máme možnosť vidieť na nasledujúcich fotografiách, oba „plameňomety“ sú si vzájomne veľmi podobné. V prípade Not-a-Flamethrower sa však uvádzalo, že ide o repliku airsoftovej zbrane CSI S.T.A.R. XR-5.

My máme tiež pocit, že sme už videli podobný dozajn a koncepciu aj prípade detských vodných zbraní, takže môže pokojne ísť o repliku nejakej klasickej strelnej zbrane. Každopádne, v zbraniach sa nevyznáme, preto budeme radi, ak nás v tomto smere doplníte.

V spomínanej súvislosti sa mala v bulvárnom médiu TMZ objaviť správa, že „niekto“, kto je spojený s obchodnými aktivitami Elona Muska, sa stretol s Robertom Escobarom v lete 2017, pričom mali diskutovať o „hračkárskom“ plameňomete spoločnosti Escobar Inc.

Pochybujeme o tom, že by spoločnosť Elona Muska bola odkázaná na dizajn plameňometu od Escobar Inc. Každopádne by toto obvinenie mohlo byť minimálne výborným marketingom, ktorý pomôže predajom escobarových plameňometov. Čo myslíte?

Reakcia Elona Muska:

Zdroj: Teslarati, titulná fotografia: PowerfulJRE/Youtube 

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla Model 3 sa preháňala tunelom Elona Muska rýchlosťou 187 km/h
Tunelovacia mašina Elona Muska sa ovláda cez gamepad od Xbox
Elon Musk ukázal výrobu inovatívnych stavebných blokov Boring Co.

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár