Elon Musk získal ocenenie „Osobnosť roka“, ktoré časopis Time udeľuje od roku 1927

3

Elon Musk je známy ako inžinier, vynálezca, inovátor, vizionár, environmentalista, filantrop, „multimiliardár“, podnikateľ či investor. A aktuálne už aj ako „Osobnosť roka 2021“ podľa časopisu Time, ktorý udeľuje cenu „Osobnosť roka“ od roku 1927.

Rodený Juhoafričan Elon Reeve Musk je momentálne okrem iného šéfom inovatívnych spoločností Tesla, SpaceX, Neuralink a The Boring Company. Má tiež za sebou množstvo úspešných projektov, ktoré priniesli zásadné zmeny. A bez toho, aby sa o to priamo usiloval, Musk, ktorý sám seba označuje najmä ako inžiniera, je vďaka svojim schopnostiam, vizionárstvu a tvrdej práci považovaný aj za úspešného biznismena, čo vyústilo k tomu, že je podľa rebríčka Forbes oficiálne jedným z dvoch najbohatších ľudí na svete. A to vďaka trhovej hodnote svojich spoločností, v rámci ktorých vlastní nemalé podiely akcií.

Pre tých, čo o Muskovej práci naozaj niečo vedia, nemôže byť prekvapením, že získal ocenenie ako „Osobnosť roka“ časopisu Time. Táto cena sa pritom podľa popisu Wikipedie „udeľuje osobe, páru, skupine, myšlienke, miestu či stroju, ktorí/ktoré v lepšom či horšom najviac ovplyvnili udalosti v danom roku.“ Nepochybujeme pritom o tom, že Muskove ocenenie súvisí s jeho pozitívnym vplyvom.

Prečo sa stal Musk „Osobnosťou roka 2021“?

Portál Teslarati aktuálne upozornil na dôvody, prečo časopis Time zvolil Muska za „Osobnosť roku 2021“, pričom kompletná správa k Muskovmu oceneniu je dostupná na webe časopisu Time. Časopis odôvodnil svoje rozhodnutie tým, že rok 2021 bol rokom Elona Muska a spomenul udalosti od získania kontraktu Muskovej aerokozmickej spoločnosti SpaceX od NASA ohľadom vyslania kozmonautov na Mesiac až po Muskove vystúpenie na Saturday Night Live, kde okrem iného odhalil, že má Aspergerov syndróm.

Time tiež uviedol, že spoločnosť Tesla prekročila pod Muskovým vedením magickú trhovú kapitalizáciu 1 bilión $, potom čo prekonala čipovú krízu a dodala rekordný počet elektromobilov počas pandémie. Časopis tiež napísal, že Musk je „výrobný magnát, ktorý hýbe s kovom a nie bajtmi“.

Jeho rakety „postavené od nuly“ ušetrili podľa Time americkým daňovým poplatníkom miliardy dolárov (tým mal časopis zrejme na mysli obrovské zníženie nákladov na rakety a lety do vesmíru v porovnaní s predchádzajúcimi projektmi NASA) a vypúšťajú na obežnú dráhu Zeme satelity na rozšírenie prístupu k (vysokorýchlostnému) internetu po celom svete (Starlink).

„Ak Tesla splní svoje sľuby, má potenciál zasadiť veľký úder proti globálnemu otepľovaniu. Muž z budúcnosti, v ktorej technológia umožňuje robiť všetky veci, je návratom do našej slávnej priemyselnej minulosti, čo bolo predtým, ako Amerika začala stagnovať a prestala produkovať čokoľvek okrem pravidiel, obmedzení, limitov, prekážok a Facebooku,“ dodal časopis Time.

Viac o Elonovi Muskovi nájdete napr. v našom článku Elon Musk sa dnes stal najbohatším človekom sveta. Čo dodať? (základ v skratke), podrobnom profile/životopise, v rámci sekcie #Elon Musk či v nasledujúcich „súvisiacich článkoch“.

Zdroj titulného obrázku: Time/Twitter (úprava redakcie)

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Hlavný cieľ Elona Muska: Dostať ľudí na Mars, predtým než zomrie
Elon Musk vyvíja rakety 10-násobne lacnejšie ako NASA. Ako je to možné?
Spôsobí Elon Musk revolúciu aj v oblasti školstva?
Firma Elona Muska prezentovala pokroky v oblasti prepojenia mozgu a počítača

Podzemný dopravný systém Elona Muska „Loop“ má za sebou skúšobnú prevádzku. Čo ukázala?
Elon Musk o projekte SpaceX, ktorý pokryje celý svet „vesmírnym“ internetom
Elon Musk túži urobiť elektrické nadzvukové lietadlo, to by mu však už „explodoval mozog“

Elon Musk opäť rozdáva milióny. Na vzdelanie, „anti-COVID“, zachytávanie uhlíka či komunikáciu
Ako vyzerá bežný deň Elona Muska? „Neľahko…“!
Elona Muska uviedli do Kráľovskej spoločnosti po bok Einsteina, Darwina či Newtona

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

Pridajte komentár