Akcionár Tesly navrhol odvolanie Elona Muska. Čo sa mu nepáči?

0

Akcionár spoločnosti Tesla, Jing Zhao, navrhol odvolanie Elona Muska z postu predsedu predstavenstva a jeho nahradenie nezávislým riaditeľom. Má na to niekoľko dôvodov.

„Súčasná štruktúra vedenia, v ktorej zastáva pozíciu predsedu predstavenstva a generálneho riaditeľa jedna osoba, umožňovala efektívne vedenie spoločnosti Tesla v jej začiatkoch. Aktuálne je však prostredie v technologickom priemysle oveľa konkurenčnejšie a rýchlo sa meniace. Je preto oveľa náročnejšie dohliadať na podnikanie a vrcholový manažment spoločnosti (najmä na minimalizáciu potenciálnych konfliktov), ktoré môžu vyplývať zo zastávania oboch pozícií jedným človekom,“ píše Jing Zhao vo svojom návrhu.

Zhao taktiež dodáva, že Musk navyše zastáva aj ďalšie významné pozície v spoločnostiach SpaceX a SolarCIty, čo by mohlo viesť ku konfliktu záujmov.

Stanovisko rady spoločnosti Tesla

Rada spoločnosti Tesla už vyjadrila k tomuto návrhu svoj nesúhlas a odporučila, aby nebol v rámci hlasovania podporený. Vo svojom stanovisku rada tvrdí, že úspech Tesly by nebol možný, keby Elon Musk nezastával zároveň funkciu generálneho riaditeľa, ako aj predsedu predstavenstva. Iný, „nezávislý“ predseda by podľa nej totiž nemal každodenný kontakt s podnikaním spoločnosti, ako je tomu teraz.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Automobily, ktoré vlastní alebo vlastnil Elon Musk | GALÉRIA
Toto je vízia budúcnosti do roku 2060 podľa Elona Muska | INFOGRAFIKA
Musk predlžuje kontrakt s Teslou o 10 rokov. Môže sa stať najbohatším mužom sveta

Koľko akcií vlastní Jing Zhao?

Pomerne úsmevné je, že Jing Zhao, ktorý podal návrh na odvolanie Elona Muska z postu predsedu predstavenstva je len drobným akcionárom spoločnosti Tesla. Vlastní iba 12 akcií spoločnosti, ktoré majú aktuálne hodnotu cca 3 500 USD.

Zdroj: TechCrunch, zdroj titulnej ilustračnej fotografie: Steve Jurvetson/Flickr (CC BY 2.0)

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár