Elon Musk predá akcie spoločnosti Tesla, aby mohol kolonizovať Mars

1

Elon Musk pred pár dňami kúpil ďalšie akcie spoločnosti Tesla, tentokrát v hodnote 25 miliónov dolárov. Teraz však hovorí o predaji značného podielu Tesly, aby mohol financovať plány svojej ďalšej spoločnosti SpaceX, prostredníctvom ktorej sa chystá kolonizovať Mars. Kedy sa tak má stať?

Musk sa kedysi vyjadril, že bude posledný, kto bude predávať svoje akcie. Aktuálne informuje o svojich plánoch ohľadom predaja značného podielu spoločnosti Tesla. Netreba sa však báť, kapitán neopúšťa potápajúcu sa loď. Chce tak urobiť o 20 rokov, aby mohol financovať najextrémnejší ľudský projekt.

V „hre“ sú desiatky až stovky miliárd

Elon hovorí, že za 20 rokov už bude Tesla stabilizovaná. Ak pôjde všetko podľa plánov, Elon by si mohol predajom polepšiť o extrémnu sumu peňazí. Tie však bude potrebovať na ešte extrémnejší projekt kolonizácie MarsuAj keď dnes nepoberá v Tesle žiadny plat, do 10 rokov by mu mala spoločnosť vykompenzovať jeho prácu a úsilie odmenami v podobe 1,7 milióna akcií spoločnosti.

Bude však musieť splniť veľké množstvo náročných cieľov. Tým konečným v najbližších 10 rokoch bude dosiahnutie trhovej hodnoty Tesly na úrovni 650 miliárd USD. Avšak ani podiel z exponenciálne rastúcej spoločnosti by mu zrejme nestačil na financovanie kolonizácie Marsu.

Ďalšie projekty na získanie kapitálu

Muskove príjmy z Tesly budú musieť byť samozrejme doplnené o ďalšie zdroje. Preto jeho spoločnosť SpaceX plánuje aj ďalšie projekty. Okrem základného podnikania v oblasti praktických letov do vesmíru, chce aerokozmická spoločnosť poskytovať aj satelitný internet Starlink, používať svoje vesmírne lode na hyper-rýchlu dopravu v rámci Zeme či voziť turistov k mesiacu.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Kolonizácia Marsu začne už o 6 rokov, tvrdí SpaceX
Elon Musk zapája do projektu kolonizácie Marsu tri svoje spoločnosti
16 zaujímavostí z cesty Tesly Roadster vesmírom. Hrozí jej zrážka so Zemou?

Financie môže Elon Musk získať aj zo ziskov jeho ďalších spoločností The Boring Company a Neuralink či cukrárenskej a mediálnej spoločnosti, ktorých založenie avizoval nedávno.

Peniaze však dá aj na charitu a enviro-projekty

Ako však Musk informuje všetky peniaze nepoužije len na kolonizáciu Marsu. Tak ako doteraz, plánuje sa venovať aj charitatívnej činnosti. Podľa jeho slov Tesla doteraz prispela na charitu viac ako 100 miliónov dolárov. A chystá sa tak robiť každých pár rokov. Ďalšími financiami má prispieť na vzdelávanie a environmentálne projekty.

Zdroj: Electrek

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

  1. Rozprávky najbližši let ľudí na MArs je cca 20 rokov pred nami nemáme na to nič ani najposlednejšiu technologiu ako ochraniť človeka pred radiaciou a beztiažou +opuch a zavodnenie mozgu pri dlhodobom pobyte vo vesmíre.

Pridajte komentár