Elon Musk chce sedieť v rakete na Mars. Koľko má stáť letenka?

1

Životným snom Elona Muska je už od detstva kolonizácia Marsu. Popri snahe o zabezpečenie udržateľného života na Zemi, preto vyvíja prostredníctvom svojej firmy SpaceX raketu a ďalšie zariadenia, ktoré to majú umožniť. V jednom zo svojich interview nám o tom Elon prezradil viac.

Elon Musk má 47 rokov, pričom tvrdí, že je 70 % šanca, že sa zúčastní jedného z letov SpaceX na Mars. Prvý z nich by sa mohol uskutočniť už o 7 rokov. Dodáva, že cestovanie na Mars nie je určené pre bohatých ľudí a nemá byť ich únikom v prípade ohrozenia Zeme, ako poniektorí tvrdia.

Záložný plán pre ľudstvo

Musk sa už dávnejšie vyjadril, že z dlhodobého hľadiska je kolonizácia Marsu akýmsi záložným plánom pre ľudskú rasu, keby došlo na Zemi k nejakej závažnej katastrofe. V počiatkoch sa však má jednať o veľmi nebezpečné, život ohrozujúce misie, ktoré nebudú mať nič spoločné s výletmi pre pár vyvolených boháčov.

Veľké riziko smrti a ťažká práca

V tejto súvislosti hovorí, že pravdepodobnosť smrti na Marse je oveľa vyššia ako na Zemi. A nielen Marse. Už len samotná cesta obrovským vesmírom bude veľmi náročná a riziková. No a keď sa aj posádke podarí úspešne pristáť na červenej planéte, čakajú náročná práca, ktorá zahŕňa vybudovanie základne.

Takže kolonizátori nebudú mať veľa voľného času. Navyše, aj po úspešnom vybudovaní základne, bude Mars veľmi nehostinným miestom. Je tak veľmi pravdepodobné, že kruté podmienky vás pripravia o život, dodáva Musk. Myslí si síce, že je šanca na návrat domov, ale takáto misia či život na Marse nie je podľa neho žiadnym lákadlom pre bohatých.

Možná cena letenky prekvapí

Elon Musk taktiež naznačil cenu „letenky“ na Mars. Tá celkom prekvapila, nakoľko sme očakávali dychberúce číslo, ktoré dokáže zaplatiť len pár vyvolených. Aj keď bežný smrteľník môže o jej možnej kúpe samozrejme len snívať. Podľa Muska by mala letenka v počiatkoch vyjsť na pár státisícov dolárov.

Tak čo, keby ste mali možnosť, zúčastnili by ste sa misie na Mars? 🙂

Zdroj: Axios, titulná fotografia: sickchirpse.com

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elon Musk vyvíja rakety 10-násobne lacnejšie ako NASA. Ako je to možné?
Elon Musk prevezie japonského miliardára okolo Mesiaca v novej rakete
Elon Musk zapája do projektu kolonizácie Marsu tri svoje spoločnosti

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár