Elon Musk kúpil veľký podiel spol. Twitter, potom ako pripustil založenie vlastnej sociálnej siete

4

Dokumenty SEC dnes odhalili, že Elon Musk získal pomerne veľký podiel v spoločnosti Twitter, ktorá prevádzkuje rovnomennú známu sociálnu sieť. Táto správa pritom prichádza krátko potom, čo Musk naznačil nepokojnosť s istými aspektmi tejto siete a uviedol, že vážne uvažuje o založení vlastnej sociálnej siete.

Dá sa povedať, že jedným z hlavných komunikačných kanálov spoločností Tesla a SpaceX je účet Elona Muska na sociálnej sieti Twitter, ktorý sleduje vyše 80 mil. používateľov. A dnes sa objavila správa, že Musk sa stal najväčším externým akcionárom spoločnosti, ktorá stojí za touto sieťou, informovalo na základe dokumentov Americkej komisie pre cenné papiere a burzy (SEC) aj CNBC.

Musk nedávno na sieti Twitter zverejnil anketu s otázkou, či by mal mať algoritmus Twitteru otvorený zdrojový kód (takmer 83 % hlasujúcich si myslí, že áno). Krátko na to nasledovala ďalšia anketa, v rámci ktorej sa používateľov pýtal, či si myslia, že Twitter dôsledne dodržiava princípy slobody prejavu (vyše 70 % hlasujúcich si myslí, že nie).

K tejto ankete dodal, že jej výsledky budú veľmi dôležité a vyzval k uvážlivému hlasovaniu. Následne uviedol„Vzhľadom na to, že Twitter de facto slúži ako verejné námestie, nedodržiavanie zásad slobody prejavu zásadne podkopáva demokraciu.“ Potom sa v tejto súvislosti spýtal, „čo by sa malo urobiť“ a či „je potrebná nová platforma“.

Následne Musk odpovedal na otázku používateľa siete Twitter, či uvažuje o vytvorení novej sociálnej siete s open source algoritmom, prioritou v otázke slobody prejavu a jej dodržiavania a minimálnou mierou propagandy. A to slovami, že o tom vážne uvažuje.

Musk kúpil akcie za 2,89 mld. $

No a dnes spomínaná Muskova séria tweetov dáva väčší zmysel. Dokumenty SEC totiž odhalili, že kúpil takmer vyše 73 mil. akcií spoločnosti Twitter, ktoré mali po piatkovom zatvorení burzy hodnotu 2,89 mld. $. Aktuálne tak má v spoločnosti 9,2-% „pasívny“ podiel, čo znamená, že je najväčším externým akcionárom.

elon musk twitter

Zdroj: Twitter (profil Elona Muska)

Známy „Tesla analytik“ Dan Ives zo spoločnosti Wedbush na adresu tejto kúpy pre CNBC uviedol, že by to „nakoniec mohlo viesť k nejakému druhu odkúpenia“ spoločnosti Twitter zo strany Elona Muska.

Nuž, sme veľmi zvedaví na zámer Elona Muska ohľadom siete Twitter. Snáď sa v tomto smere dozvieme viac už čoskoro.

Zdroj titulnej ilustračnej fotografie: Steve Jurvetson/Flickr (CC BY 2.0)

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla spustila vlastnú sociálnu platformu pre svojich fanúšikov
Tesla by mohla oznámiť plán na elektromobil za 15 000 $ či elektrické lietadlo
Muskov nový generálny plán bude zahŕňať nielen Teslu, ale aj SpaceX a TBC. Naznačuje to zlúčenie do holdingu?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

4 komentáre

  1. Mocní tohoto sveta často siahajú po moci v komunikačných prostriedkoch, aby boli ešte mocnejší! Čo s tým urobí/vyvedie Elon Musk?! ….

Pridajte komentár