Elona Muska uviedli do Kráľovskej spoločnosti po bok Einsteina, Darwina či Newtona

1

Obrovskej pocty sa dostalo Elonovi Muskovi. Bol totiž zaradený do Kráľovskej spoločnosti medzi 50 najprominentnejších vedcov, výskumníkov a inžinierov histórie. Čo ocenili jej členovia na Elonovi?

Kráľovská spoločnosť je najstaršou vedeckou inštitúciou na svete. Založená bola v Londýne ako akadémia pre podporu vied, a to už v roku 1660. Do jej radov boli na základe spoločensky prospešných vedeckých aktivít zaradené také osobnosti ako Albert Einstein, Charles Darwin, Isaac Newton, Sigmund Freud či Stephen Hawking.

„Od Norwichu, cez Melbourne, až po Etiópiu, sú novozvolení členovia Kráľovskej spoločnosti dôkazom, že veda je globálnym úsilím, pričom znamenité myšlienky prekračujú hranice,“ hovorí Venki Ramakrishnan, predseda Kráľovskej spoločnosti.

Čo ocenila Kráľovská spoločnosť?

Novým titulom FRS, ktorý nosia členovia Kráľovskej spoločnosti za menom, sa môže po novom hrdiť aj „medzinárodne uznávaný inžinier, vynálezca a podnikateľ, ktorý je inšpiráciou pre vedcov, inovátorov a mysliteľov po celom svete“, uvádza Ramakrishnan.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Životný príbeh Elona Muska v 3 minútach | Animované video s českými titulkami
Elon Musk zakladá cukrársku spoločnosť. Chce priniesť inovácie aj do tejto oblasti
Svojské odpovede Elona Muska na 2 otázky analytikov stáli Teslu 2 miliardy $

A dodáva: „Elon Musk podnietil skutočné ambície a ducha dobrodružstva, aby zmenil svet v oblasti vesmírneho cestovania, udržateľnej elektrickej dopravy, solárnej energie, nízkonákladových internetových satelitov a nadzvukovej prepravy. Jeho vízia kolonizácie Marsu môže zabezpečiť ľudstvu budúcnosť“.

Zdroje: Sky NewsWikipedia; zdroj titulnej ilustračnej fotografie: Steve Jurvetson/Flickr (CC BY 2.0)

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár