Elon Musk zapája do projektu kolonizácie Marsu tri svoje spoločnosti

2

Je známe, že veľkým snom Elona Muska je kolonizácia Marsu. Tým chce zabezpečiť ľudstvu druhú šancu v prípade ničivej katastrofy na Zemi. Všetky jeho doterajšie aktivity priamo či nepriamo súvisia s uskutočnením tohto zámeru. V rámci neho má byť zapojená do procesu aj jeho ďalšia spoločnosť The Boring Company. Jej technológie majú uľahčiť osídlenie červene planéty.

Elon Musk sa ešte minulý rok vyjadril, že dobre fungujúce tunelovacie technológie by mohli výrazne napomôcť pri kolonizácii Marsu. A to hlavne pri ťažení dôležitých nerastných surovín a ľadu. Ak by bolo treba, aj vďaka technológiám The Boring Company, by bolo možné postaviť podzemné mesto.

Spolupráca SpaceX, Tesly a The Boring Company

Prezidentka Muskovej spoločnosti SpaceX, Gwynne Shotwell, aktuálne pre CNBC uviedla, že má dôveru v pokroky The Boring Company, ktoré by mohli pomôcť spoločnosti SpaceX k bezpečnému osídleniu červenej planéty. Tým de facto potvrdila spoluprácu medzi týmito spoločnosťami Elona Muska.

Taktiež poukázala na ďalšiu kooperáciu so spoločnosťou Tesla. Tá totiž dodáva batérie pre rakety Falcon 9 a kozmickú loď Dragon. Do procesu kolonizácie Marsu sú tak zatiaľ zapojené 3 Muskove firmy.

spacex kolonizacia marsu

Zdroj: SpaceX

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Kolonizácia Marsu začne už o 6 rokov, tvrdí Elon Musk
Elon Musk zverejnil prvé video podzemného dopravného tunela pod SpaceX
Cestovanie podzemným dopravným systémom Elona Muska vyjde len na 1 dolár

Testovacie lety už budúci rok

Elon Musk potvrdil, že už budúci rok začne SpaceX s testovaním novej a najväčšej rakety spoločnosti, ktorá sa nazýva BFR (Big F…… Rocket). Práve tá zohrá jednu z najdôležitejších úloh pri prvotnej fáze kolonizácie Marsu., keďže sa má postarať o transport ľudskej posádky, potrebných zariadení a technológií na červenú planétu.

Kým sa tak stane, bude zabezpečovať orbitálne lety, napríklad za účelom vynášania veľkých satelitov na obežnú dráhu Zeme. Elon Musk plánuje vyslať na Mars prvú ľudskú posádku už v roku 2024.

Zdroj: Teslarati

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

Pridajte komentár