Fanúšikovia sa vyzbierali na gauč pre Elona Muska, aby mohol spávať v továrni pohodlne. Suma?

0

Elon Musk sa vo svojom ostatnom interview posťažoval, že počas „výrobného pekla“ Tesly Model 3 musel spávať v továrni na neuveriteľne nepohodlnom gauči. To nenechalo dôvtipných fanúšikov chladnými, keď tí zorganizovali celosvetovú zbierku na nový gauč pre Elona. Nakoniec sa z toho stala krásna charitatívna zbierka, ktorej výťažok poputuje na humanitárne projekty. Koľko peňazí sa vyzbieralo?

Celková suma aj na 60 gaučov

Zbierku na „gauč pre Elona Muska“ má na svedomí známy Tesla youtuber Ben Sullins (Teslanomics). A to prostredníctvom platformy GoFundMe. Vďaka nej sa podarilo vyzbierať takmer 8 000 USD. Ďalšími 1 500 dolármi prispel švédsky Tesla Club. To by však na 60 gaučov z podtitulku nestačilo.

Keď sa o kampani dozvedela spoločnosť Tesla, rozhodla sa prispieť rovnakou sumou, ako sa vyzbierala. Celková výška sumy sa tak vyšplhala na vyše 18 000 USD. Tú sa napokon organizátori rozhodli venovať humanitárnej organizácii Renewable World. A to celú, keďže gauč pre Elona Muska, s produktovým názvom „Model S 164 sofabed“ poskytla bezplatne spoločnosť Wayfair.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Akcionár Tesly navrhol odvolanie Elona Muska. Čo sa mu nepáči?
Automobily, ktoré vlastní alebo vlastnil Elon Musk | GALÉRIA

Dojazd sériového modelu Tesla Semi sa má blížiť až k 966 km, hovorí Elon Musk

Na boj proti chudobe

Humanitárna organizácia Renewable World, ktorej poputuje výťažok zo zbierky, realizuje projekty zamerané na boj proti chudobe prostredníctvom obnoviteľnej energie. Organizácia sa vyjadrila, že vyzbierané peniaze pôjdu na jej komunitné projekty v Keni, Nepále a Bangladéši.

Zdroj: Teslarati, titulná fotografia: Steve Jurvetson/Flickr (CC BY 2.0)

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár