Elon Musk opäť rozdáva milióny. Na vzdelanie, „anti-COVID“, zachytávanie uhlíka či komunikáciu

1

Podľa viacerých rebríčkov sa Elon Musk nedávno stal najbohatším človekom na svete. Prvé miesto si pritom v tomto období zrejme strieda s Jeffom Bezosom, to je však nepodstatné. Dôležitejšia je jeho ochota svoje peniaze rozdávať. Aktuálne v rámci viacerých projektov.

Šéf spoločností Tesla, SpaceX, Neuralink a The Boring Company, Elon Musk, založil v roku 2002 spolu so svojím bratom Kimbalom charitatívnu nadáciu Musk Foundation. Tá si vytýčila niekoľko oblastí, ktoré podporuje. Nich sa však nemusí striktne držať a pomáha tam, kde si myslí, že je to treba.

V tomto období sa pritom rozhodla podporiť ďalšiu vakcínu proti COVID-19 a súvisiaci diagnostický nástroj/test, technológiu na zachytávanie uhlíka, platformu pre kvalitné online vzdelávanie či nezávislú komunikačnú aplikáciu.

Zachytávanie uhlíka

Najviac peňazí chce aktuálne Musk Foundation naliať do podpory technológie na zachytávanie uhlíka. Elon Musk uviedol, že podporí najlepšiu technológiu v tejto oblasti, a to darom vo výške 100 mil. $. Podrobnosti má prezradiť budúci týždeň.

Boj s COVID-19

5 mil. $ rozdelí medzi bostonské vedecké laboratória Barouch a Alter, ktoré pracujú na ďalšej vakcíne proti COVID-19, ako aj na diagnostickom nástroji/teste, ktorý má odhaliť toto ochorenie, informuje Teslarati. Vakcína je v pokročilej fáze klinických skúšok.

Podpora bezplatného vzdelávania

5 mil. $ už od Musk Foundation obdržala americká nezisková vzdelávacia organizácia Khan Academy, informuje jej zakladateľ Salman Khan. Podľa Tesmanian je cieľom tejto organizácie poskytovať bezplatné špičkové vzdelávanie pre kohokoľvek a kdekoľvek. A to prostredníctvom súboru online nástrojov, vrátane video-lekcií, praktických cvičení či materiálov pre pedagógov.

Bezpečná komunikácia?

Nedávno Elon Musk uviedol, že je sponzorom aplikácie Signal. Uviedol, že ju podporil pred rokom a chystá sa jej darovať ešte viac. Signal je aplikácia s otvoreným zdrojovým kódom na odosielanie správ. Ešte predtým Musk uviedol, že používa túto aplikáciu.

Na základe správy od Benzinga sa zdá, že Musk dôveruje tejto aplikácii aj z hľadiska ochrany osobných údajov, čo sa nedá o povedať o iných komunikačných platformách. Veď Musk napríklad zrušil facebookové účty Tesly, SpaceX a tiež svoj osobný účet s obrovským počtom fanúšikov potom, ako sa prevalili informácie o veľkom úniku osobných údajov v rámci tejto gigantickej sociálnej siete, ktorá prevádzkuje aj aplikácie Messenger či WhatsApp.

Zdroj titulnej ilustračnej fotografie: Steve Jurvetson/Flickr (CC BY 2.0)

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla vyrába „RNA Bioreaktor“, ktorý je „dôležitý pre svet“, uvádza Musk
Tesla vyvíja pľúcny ventilátor. Používa aj súčiastky z elektromobilu Model 3
Toto je ponorka Elona Muska na záchranu uväznených thajských futbalistov

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár