Elon Musk o užívaní liekov a marihuany, veľkej zátaži a svojej náhrade

0

Elon Musk priznáva, že kvôli obrovskej pracovnej vyťaženosti má problémy zo spánkom. V jednom zo svojich tweetov uviedol, že kvôli tomu užíva liek Ambien, za čo sa dočkal okrem iného aj obvinení z „drogovej závislosti“. Ako to teda je a čo sa za tým skrýva?

Pracuje 120 hodín týždenne

Elon Musk sa v „čerstvom“ rozhovore pre New York Times vyjadril, že v nedávnej dobe pracoval 120 hodín týždenne. Taktiež dodal, že už 17 rokov nemal voľno, ktoré by trvalo dlhšie ako týždeň. V posledných 12 mesiacoch zažíval obdobia, kedy kvôli „produkčnému peklu“ súvisiacemu s Teslou Model 3 nevyšiel z výrobného závodu aj 3 či 4 dni.

Obavy Tesly o Muska?

V médiách sa aktuálne objavili správy, že správna rada spoločnosti Tesla sa údajne obáva o Elona Muska v súvislosti s jeho užívaním lieku Ambien. Podľa nich to má súvis s jeho nočným „vystrájaním“ na Twitteri. Na mysli tým majú mať niektoré kontroverzné vyjadrenia. Okrem iného aj správu o prebratí Tesly do súkromného vlastníctva. Realita či ďalšia mediálna „hra“?

Na podobné obvinenia však reagovala správna rada Tesly vyjadrením, že sa v tlači vyskytli mnohé falošné a nezodpovedné tvrdenia a vyjadrila Muskovi svoju podporu.

Čo je to ten Ambien?

Mnohí teraz robia z Elona Muska drogovo závislého človeka. Pozrime sa preto na to, o aký liek sa jedná. Ambien je hypnotikum na lekársky predpis, ktoré sa používa na krátkodobú liečbu nespavosti. U nás sa predáva napr. pod názvami Zolpidem, Sanval či Stilnox.

Na Slovensku je to pomerne bežne vydávaný liek na spomínané problémy (konzultované s tunajšími lekárnikmi). Môže však vyvolať, tak ako veľa iných liekov, množstvo vedľajších účinkov. Lekári upozorňujú najmä na dezorientáciu, depresie a možný negatívny vplyv na kognitívne funkcie.

Elon Musk o Ambien a marihuane

Elon Musk aktuálne reaguje na zmienky o údajných obavách členov správnej rady slovami: „Často je to o voľbe medzi nespavosťou a tabletou Ambien.“ Dodáva, že liek užíva kvôli spánku a zrelaxovaniu. Muska tiež obviňujú aj z užívania marihuany.

Dôkazom má byť suma, ktorá chce vyplatiť akcionárom Tesly za 1 akciu pri jej transformácii na súkromnú spoločnosť, a to 420 $. Číslovka 420 je totiž lekárskym kódovým označením pre marihuanu. Elon Musk však vysvetľuje, že sa jedná len o pragmaticky vypočítanú sumu. K vtedajšej cene akcie pripočítal 20 % „províziu“ a vyšla mu suma 419 $, ktorú zaokrúhlil na 420.

Hľadá sa „výpomoc“

Elon Musk sa taktiež vyjadril, že tento rok bol jeho najťažším a najbolestivejším v jeho kariére. Okrem toho priznal, že Tesla hľadá prevádzkového riaditeľa, ktorý by prebral niektoré jeho povinnosti. Musí sa však jednať o človeka, ktorý by robil svoju prácu lepšie ako on. Dodal však, že aj naďalej plánuje zastávať funkciu generálneho riaditeľa a predsedu správnej rady v spoločnosti Tesla.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Ako vyzerá bežný deň Elona Muska? “Neľahko…”!
Elon Musk vyvíja rakety 10-násobne lacnejšie ako NASA. Ako je to možné?
Ako Elon Musk motivuje a odmeňuje svojich zamestnancov?

Zdroje: Carscoops, Electrek, titulná fotografia: Toby Shapshak

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár