Prostredníctvom billboardu žiadali Elona Muska: „Odtrhni sa od Trumpa!“

0

Reklama s týmto odkazom čakala v blízkosti továrne Tesla v meste Fremont na riaditeľa spoločnosti Tesla, Elona Muska. Anonymný inzerent kúpil drahú inzerciu, aby apeloval na riaditeľa Tesly, nech sa nespolčuje s prezidentom Donaldom Trumpom.

Internetový portál Siliconvalley.com pátral po autorovi tejto správy. Ich pokus bol však neúspešný. Na svojom webe píšu:

„ Priamo na billboarde bol text, ktorý hovoril o tom, že nejde o záujmy majiteľa reklamnej plochy, teda inzerčnej spoločnosti Clear Channel Outdoor. Menovaná spoločnosť ponúka reklamu na tomto digitálnom pútači v Bay Area za približne 5000 dolárov mesačne v závislosti od toho, koľko reklám aktuálne zdieľa. Snaha vypátrať autora tejto reklamy však bola neúspešná. Hovorca firmy Clear Channel Outdoor povedal, že odmieta komentovať obsah jednotlivých reklám.“

Predpokladá sa, že odkaz pochádzal od jedného zo znepokojených zákazníkov Tesly. Mnohí fanúšikovia a zákazníci Tesly boli sklamaní z toho, že Elon Musk prijal spoluprácu s kontroverznou stranou, ktorá sa usiluje vrátiť späť staré environmentálne programy. Týmto krokom by sa mohlo razantne spomaliť zavádzanie obnoviteľných zdrojov energie, čo by bolo v konečnom dôsledku kontraproduktívne pre samotnú značku Tesla.

Elon Musk si ťažkú hlavu z nejakej reklamy nerobí a vo svojom vyjadrení povedal: 

„V decembri som prijal ponuku pripojiť sa k Prezidentskému poradnému zboru, aby som ponúkol spätnú väzbu na otázky, ktoré si myslím, že sú dôležité pre Ameriku, ale aj celý svet. Na stretnutí budem spolu s ďalšími členmi zboru komunikovať svoje námietky proti nedávnemu výkonnému nariadeniu, ktoré sa týka migrácie a tiež ponúknem návrhy na zmenu tejto politiky.“

Na záver dodal, že prijatie funkcie v prezidentskom poradnom zbore automaticky neznamená, že súhlasí s politikou strany. Ide mu skôr o rýchlejší svetový prechod k udržateľnej energii, ktorý by mohol priniesť stovky tisíc pracovných miest a tiež inšpirujúcu budúcnosť. Chápe tiež možné obavy tých, ktorí majú voči tomuto kroku námietky, jemu však vraj ide o dosiahnutie „vyššieho dobra“.

Zdroj: electrek.co; zdroj titulnej ilustračnej fotografie: Steve Jurvetson/Flickr (CC BY 2.0)

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Pochádzam z Kysúc, konkrétne z pohraničnej obce Skalité. Po úspešnom absolvovaní gymnázia v Čadci som sa stal študentom žurnalistiky na Filozofickej fakulte Katolíckej Univerzity v Ružomberku. Záľubu v autách a motorkách som objavil už v rannom dectve. Podľa slov mojej mamy ma vždy lákalo všetko, čo malo motor a vrčalo. Preto dúfam, že sa vám budú páčiť moje články z kuchyne firmy Tesla.

Pridajte komentár