Dnes je „Deň Elona Muska“. Zdieľaj svoj príbeh

2

20. apríl bol stanovený za Elon Musk Day, teda „Deň Elona Muska“. Tento dátum a toto obdobie pritom neboli vybrané náhodne. Nejde síce o žiadnu „oficialitu“, kto však vie, čo prinesie v tomto smere budúcnosť. Čo je hlavným zámerom tohto „Dňa“?

Takmer každý deň v roku je svetovým, medzinárodným či lokálnym Dňom „niečoho“. Mnoho z týchto dní pritom môžeme označiť za pomerne bizarné. Napríklad Svetový deň UFO, Medzinárodný deň ľavákov či Svetový deň toaliet.

Takže vyhlásenie 20. apríla za „Deň Elona Muska“ vyznieva nielen v tomto kontexte ako relatívne zmysluplný akt. Veď o ide jednu z najznámejších a najuznávanejších žijúcich osobností, pričom jej činnosť sa zameriava na ľudstvu prospešné produkty.

A nejde samozrejme len o podnikanie Elona Muska. Veď ho môžeme určite označiť za technologického vizionára, inovátora, environmentalistu či filantropa. On pritom hovorí, že sám seba považuje najmä za inžiniera. O tom, kto Elon Musk je a v čom všetkom má prsty sa teraz nebudeme rozpisovať, pretože by si to vyžiadalo samostatný seriál článkov či celú podstránku – „Životopis génia plný zaujímavostí“.

Týmto chceme totiž upozorniť na iniciatívu „Tesla komunity“, za ktorou stojí štvorlístok – Ross Gerber, Sofiaan Fraval, Eli Burton, na čele s Anuarbekom Imanbaevom, ktorý je okrem iného „reformovaným bývalým predstaviteľom exekutívy ropných a plynárenských spoločností“ a aktuálnym viceprezidentom klubu majiteľov elektromobilov Tesla v Austine.

Imanbaev hovorí, že všetkých velikánov dokážeme oceniť až keď je neskoro. Ako napr. Nikolu Teslu. Povedal si preto, na čo čakať. Urobme to hneď a to vyhlásením 20. apríla za Elon Musk Day – „Deň Elona Muska“. „Keď som sa o tejto myšlienke zmienil, všetci na ňu okamžite skočili. Povedali, že v tomto šialenom období to bude aspoň nejaká pozitívna novinka,“ dodal podľa Evannex Imanbaev.

20. apríl – 4/20 – 420 $

Dátum 20. apríla, resp. 4/20 nebol pritom vybraný náhodne. Má to byť totiž odkaz na nakoniec nezrealizovaný zámer Elona Muska, spraviť Teslu opäť súkromnou spoločnosťou, aby mohol robiť len to, čo je pre spoločnosť najlepšie a nemusel sa prispôsobovať tlaku verejných investorov. Pri ohlásení tohto úmyslu vyhlásil, že odkúpi verejne obchodované akcie spoločnosti za 420 $ – 4/20 – 20. apríl.

#ElonMuskDay

A 20. apríl má byť podľa Imanbaeva dňom, kedy budú ľudia zdieľať svoje príbehy o tom, ako Elon Musk inšpiroval ich životy. Sám Imanbaev pritom uviedol, že vďaka Tesle sa dostal do hnutia za udržateľnosť/elektromobilitu, pričom skoncoval so svojím pracovným pôsobením v ropnom a plynárenskom priemysle.

A zapojiť sa môže každý, stačí zdieľať svoj príbeh pod hashtagom „#ElonMuskDay“.

Zdroj titulnej ilustračnej fotografie: Steve Jurvetson/Flickr (CC BY 2.0)

Elona Muska uviedli do Kráľovskej spoločnosti po bok Einsteina, Darwina či Newtona
Elon Musk: „Založenie firmy na elektromobily bola idiocia na druhú“
Tesla sa napokon nebude privatizovať. Elon Musk vysvetľuje prečo

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

  1. V našich časoch niečo také nie je obvyklé, a zaváňa to kultom osobnosti. Teraz záleží na tom, ako to prebehne, resp. prebehlo, a čo to prinieslo. Čakám na komentáre a kritiky „Dňa Elona Muska“ ! Možno by bol menej diskutovaný názov „Deň Tesly“ …..

Pridajte komentár