Elon Musk zakladá cukrársku spoločnosť. Chce priniesť inovácie aj do tejto oblasti

2

Elon Musk cez víkend informoval, že „zakladá cukrársku spoločnosť, ktorá bude úžasná. Zdôraznil pritom, že to myslí skutočne vážne. Aký má na to dôvod?

Podnikanie Elona Muska začína naberať ďalší nový smer. Už založenie jeho doteraz poslednej spoločnosti The Boring Company vyvolalo poriadny rozruch. Realizácia podzemných dopravných tunelov však určite nie je tak mimo jeho záber ako výroba cukroviniek.

„Vojna“ s 3. najbohatším mužom sveta

Hlavná otázka, ktorú vyvoláva táto správa, je naozaj jednoduchá a stručná: „Prečo?!“. Jediným „racionálnym“ vysvetlením je to, že sa jedná o reakciu na mediálnu „vojnu“ s tretím najbohatším mužom sveta, Warrenom Buffettom, ktorý vlastní aj obrovskú cukrársku spoločnosť See’s Candies. A o čo presne sa jedná?

Inováciami k zničeniu „hradných priekop“

Warren Buffett je známy svojim vyhlásením, že dobré podniky majú „hradné priekopy“ alebo silnú značku, čo bráni vstupu konkurencie na ich územie. Elon Musk však v stredu povedal, že tieto „hradné priekopy“ sú klamlivé a dodal: „Ak je vašou jedinou obranou proti inváznym armádam hradná priekopa, nebudete „to“ trvať dlho… Dôležité je držať krok s inováciami.“  A dodal, že „hradné priekopy“ sú len krajším výrazom pre oligopoly.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Životný príbeh Elona Muska v 3 minútach | Video s českými titulkami
Fanúšikovia sa vyzbierali na gauč pre Elona Muska. Prečo?
Svojské odpovede Elona Muska na 2 otázky analytikov stáli Teslu 2 miliardy $

Buffet Muskovi neverí

Odpoveď na seba nenechala dlho čakať. V sobotu podpredseda Buffetovej spoločnosti Berkshire Hathaway, Charles Munger, reagoval slovami, že Warren Buffett si uvedomuje zrýchľujúce sa tempo inovácií a že čoraz viac tradičných spoločností čelí konkurencii. To však neznamená, že je nutné úplne zabiť myšlienku „hradných priekop“.

Taktiež dodal, že treba neustále pracovať na zdokonaľovaní vlastnej priekopy a že Elon dokáže v niektorých oblastiach obrátiť veci hore nohami. Nemyslí si však, že by Musk vstúpil do konkurenčného boja v cukrárskom priemysle. Všetko však nasvedčuje tomu, že sa mýli.

Pomôže Elonovi brat a Tesla?

Ako poznáme Elona Muska, už čoskoro môžeme očakávať prvé detaily o jeho novej cukrárskej spoločnosti. 🙂 Netreba zabúdať ani na to, že jeho brat Kimbal vlastní veľkú sieť gastronomických zariadení, s ktorými súvisí aj cukrársky priemysel. Navyše Tesla plánuje v rámci nových nabíjacích staníc Supercharger stavať zariadenia s občerstvením, kde by si cukrovinky určite našli svoje miesto.

Každopádne sme veľmi zvedaví, ako bude táto „vojna“ pokračovať. Čo si o tom myslíte vy?

Zdroje: TwitterWSJ; zdroj titulnej ilustračnej fotografie: Tesla Owners Club BE/Flickr (CC BY 2.0)

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

Pridajte komentár