Elektromobily majú z hľadiska predajov predbehnúť spaľováky oveľa skôr, ako sa čakalo

0

Poradenská spoločnosť Ernst & Young vypracovala aj s pomocou neurónovej siete a umelej inteligencie analýzu ohľadom vývoja predajov vozidiel s elektrickým a iným druhom pohonu. Dospela pritom k zaujímavým predikciám. V hlavných regiónoch majú totiž elektromobily dominovať o 5 rokov skôr, ako sa očakávalo, pričom lídrom má byť najskôr Európa a následne má taktovku prebrať Čína.

Ernst & Young na základe svojej novej analýzy v oblasti predajov elektrických vozidiel v Európe, Číne a USA na základe inovatívnej metódy „EY Mobility Lens Forecaster“ predpovedá, že elektromobily v spomínaných regiónoch prekonajú vozidlá s iným druhom pohonu o 5 rokov skôr, než sa predpokladalo.

Najskôr sa tak má stať v Európe, a to už v roku 2028. To isté máme očakávať v Číne v roku 2033 a v USA v roku 2036. A do roku 2045 sa predpokladá, že predaje iných ako elektrických automobilov klesnú pod 1 %. Čo sa týka objemu predaja elektromobilov, Európa má byť lídrom do roku 2031. Potom ju má v rámci rokov 2032 až 2050 vystriedať Čína.

Randall Miller z Ernst & Young, ktorý má na starosti oblasť pokročilej výroby a mobility, na margo výsledkov ich analýzy uviedol nasledovné. Zásadné zmeny v oblasti predajov automobilov prináša kombinácia meniacich sa postojov spotrebiteľov a ambicióznych predpisov, ktoré sa zameriavajú na klímu a vývoj technológií.

Tento výhľad má podľa neho dôsledky aj na vlády a energetický priemysel v rámci infraštruktúry, výroby a skladovania elektriny. Perspektívne organizácie pritom tieto dáta používajú na zabezpečenie plynulého prechodu na nový trh, v ktorom dominujú elektromobily.

Inovatívna metóda analyzovania

Zaujímavé tiež je, že predpovede Ernst & Young vychádzajú z analýzy, v rámci ktorej sa použili inovatívne metódy, ktoré používa napr. aj spoločnosť Tesla pri vývoji autonómneho riadenia. A to neurónové siete v spojitosti s umelou inteligenciou.

Analyzuje sa pritom niekoľko premenných, ktoré odrážajú správanie spotrebiteľov, trendy v reguláciách, vývoj na úrovni vozidiel a ekosystému či oznámené stratégie výrobcov áut. Tento model sa neustále aktualizuje o čerstvé vstupné dáta. Predpovede tohto modelu (EY Mobility Lens Forecaster) sa porovnávajú so skutočnými výsledkami, pričom model upravuje svoje výpočty a učí sa zo svojich chýb, aby boli jeho ďalšie predpovede  presnejšie.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Len Volvo a VW majú byť pripravení na prechod k elektromobilom v rámci Európy, uvádza T&E
Batériový pohon môže ako jediný priniesť nižšie náklady na vlastníctvo auta, uvádza ICCT
Tesla Model 3 je jednoznačne najpredávanejším elektromobilom aj za rok 2020. Čo ďalšie priečky a značky?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár