Bulharský producent športiakov ide vyrábať elektromobily za 10 000 €

0

Bulharská automobilka Sin Cars, ktorá sa špecializuje na super-výkonné pretekárske vozidlá, sa púšťa do elektromobility. V tejto oblasti sa však chce zamerať najmä na malé, cenovo dostupné modely.

Zdá sa, že skôr ako tradičné automobilky vidia v elektromobilite príležitosť malí výrobcovia či startupy. Jednou z takýchto spoločností je aj Sin Cars, ktorá chce kvôli financovaniu svojich plánov vstúpiť na burzu. Jej majiteľ Rosen Daskalov je ochotný sa vzdať 40 % spoločnosti, aby mohol postaviť výrobnú linku pre elektromobily.

Sin Cars predstaví finálnu verziu svojej elektrickej platformy L-City na jarnom autosalóne v Ženeve. Na jej základoch vzniknú rôzne modifikácie malých mestských elektromobilov, a to od „osobákov“ až po dodávky. Tie majú byť využiteľné aj ako vozidlá taxi služby. kuriérske dodávky či na iné druhy prepravy.

„Európske mestá potrebujú tento druh dopravy. Mestské centrá čoskoro zakážu vjazd autám s dieselovým motorom. Čína je ďaleko a my môžeme ponúknuť lepšiu kvalitu,“ hovorí Daskalov.

Nízka cena, nízky dojazd

Majiteľ Sin Cars dodáva, že v rámci mestskej premávky nie sú potrebné elektromobily s vysokým dojazdom. Jeho elektromobily majú byť schopné dojazdu od 150 km, čo umožní udržať výrobnú cenu na nízkej úrovni. Základná cena elektrických modelov Sin Cars sa má pohybovať okolo 10 000 €.

40 áut denne

Nová výrobná linka pre elektromobily má byť schopná vyprodukovať 20 000 vozidiel za rok. Jej spustenie je naplánované na rok 2020. „Môj sen je vyrábať 30 až 40 áut denne, čo je realistické pre trh, na ktorý sa zameriavame, t.j. veľké európske mestá,“ hovorí Daskalov.

Sin Cars už predstavil prototyp elektromobilu

Bulharská automobilka Sin Cars už stihla predstaviť na tohtoročnom ženevskom autosalóne prototyp elektromobilu Sin Cars S1. Podľa jej slov sa jedná o revolučné vozidlo pre legálne pouličné závody. Model je dostupný aj so spaľovacím a plug-in hybridným ústrojenstvom.

Elektrický verzia disponuje výkonom 200 kW a batériami s kapacitou 24 – 48 kWh. Tie majú zabezpečiť ľahkému športiaku dojazd 200 – 400 km. Jeho cena má začínať na sume 40 000 €.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Najrýchlejším autom sveta má byť bulharský elektromobil s výkonom 5 221 koní
Rumuni pracujú na elektromobile za 13 700 €. Inšpiroval ich Elon Musk
Carsharingová služba rozpredáva svoje elektromobily. Aktuálne za 4 990 €

Zdroj: Bloomberg, titulná fotografia: Bgautoblog

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár