Tesla je podľa nemeckej štúdie jasným lídrom v e-mobility inováciách. Nasledujú čínsky BYD a „Nemci“

2

Nezávislý nemecký vedecký inštitút Centre of Automotive Management (CAM) uskutočnil priemyselnú štúdiu, ktorá sa zamerala na inovácie v oblasti batériových elektromobilov v rámci roku 2021, pričom zostavil rebríček najinovatívnejších výrobcov áut. Tesla sa s obrovským náskokom umiestnila prvá, druhá skončila pomerne mladá čínska automobilka BYD.

V rámci hodnotiaceho indexu CAM sa zohľadňovali 3 oblasti, a to inovácie súvisiace s dojazdom, spotrebou energie a nabíjacou kapacitou. Tesla pritom dosiahla 178,3 bodu, čím výrazne predbehla čínsku automobilku BYD, ktorá vznikla v roku 2003 (59,3 bodu). Za „rýchlych nasledovníkov“ považuje CAM ešte značky Porsche, Audi a BMW.

Medzi „nasledovníkov“ patria značky Hyundai, Mercedes-Benz, Renault, Chevrolet, VW, Kia, Nissan a Roewe (patrí pod čínsky koncern SAIC). Všetky ostatné značky považuje CAM za „zaostávajúce“ v oblasti inovácií. Vrátane najväčšieho výrobcu áut, ktorým je Toyota. Tá získala len 3 body a obsadila 43. miesto.

elektromobily inovacie lider

Zdroj: CAM

Vnímanie značiek verejnosťou

Analýza CAM bola súčasťou komplexnejšej štúdie „Electric Car MARKET & INNOVATION Report 2021“, ktorá sa zaoberala aj vnímaním 25 automobilových značiek z hľadiska inovácií elektrických a plug-in hybridných áut zo strany verejnosti. Respondentmi prieskumu, ktorý vykonala spoločnosť YouGov, boli európski spotrebitelia z Nemecka, Talianska, Francúzska, Veľkej Británie a Španielska.

Aj v tomto rebríčku zvíťazila spoločnosť Tesla s veľkým náskokom. Ďalšie 2 priečky už obsadili úplne iné značky ako v prípade rebríčka najväčších inovátorov v rámci batériových elektromobilov. A to nielen podľa CAM významne zaostávajúca Toyota, ktorá skončila druhá a tretí Polestar.

prieskum vnimanie inovacii ev

Zdroj: CAM/YouGov

Podľa YouGov ťažia obe spoločnosti z „dobrého e-marketingu“. Polestar pritom v rebríčku inovácií batériových elektromobilov CAM skončil na 25. mieste. Na štvrtej pozícii sa umiestnilo BMW, ktoré v ďalšom rebríčku (inovácie elektrických a plug-in hybridných áut) obsadilo 2. miesto za Teslou.

Zdroj: YouGov. Podrobné informácie: YouGov (PDF)

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Šéf Tesly bol hosťom „krízového stretnutia“ top manažérov koncernu VW Group
Analýza poklesu dojazdu elektromobilov v zime dáva kredit najmä modelom od Tesly
Čínske elektromobily nakopú niektorým tradičným automobilkám zadky, myslí si expert

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

Pridajte komentár