Čínsky developerský gigant chce byť väčší ako Tesla

0

Gigantická čínska developerská spoločnosť Evergrande, ktorá investuje do všetkého možného, od futbalových klubov až po minerálnu vodu, aktuálne ohlásila, že v blízkej dobe sa môže stať najväčším výrobcom elektromobilov na svete, pričom už čoskoro spustí ich predaj.

Máme tu ďalšie sebavedomé vyhlásenie spoločnosti, ktorá sa začína realizovať v oblasti elektromobility. Hoci je primárnym podnikateľským zameraním spoločnosti Evergrande developerstvo, tá už dlhé roky rozvíja aj úplne nesúvisiaci biznis, ktorý sa okrem iného týka aj automobilového priemyslu.

„Najväčší“ do 3 až 5 rokov

Zdá sa, že aktuálne nastal čas, kedy sa chce čínsky gigant začať naplno realizovať vo vývoji a výrobe vlastných elektromobilov. Hlási pritom, že predaj elektromobilov spustí už „čoskoro“. A dodáva, že do 3 až 5 rokov môže byť najväčším výrobcom elektromobilom na svete.

„Spoločnosť Evergrande si vybudovala pozície naprieč celým reťazcom automobilového priemyslu zameraného na elektromobily a je vyzbrojená vyspelými technológiami. Našou snahou je stať sa najväčšou a najsilnejšiu spoločnosťou v oblasti elektrických vozidiel na svete, a to do 3 až 5 rokov,“ povedal predseda Evergrande, Hui Ka Yan, ktorý je 3. najbohatším Číňanom.

Investície do e-mobility firiem

Evergrande len v tomto roku investovala viac ako 1,1 miliardy $ do spoločností, ktoré sa zaoberajú elektromobilitou. A to konkrétne vývojom elektromotorov integrovaných do kolies, výrobou batérií či inteligentnými vozidlami.

Minulý rok zas investovala napríklad do pomerne známeho elektromobilového startupu Faraday Future, ktorý sa snažil ísť po stopách Tesly, a to 2 miliardy $. Spoločnosť tiež uviedla, že v pondelok navštívil jej sídlo prezident Harvardskej univerzity, aby diskutovali o budúcej spolupráci v oblasti batérií a elektromotorov pre elektromobily, ako aj umelej inteligencie.

Zdá sa tak, že spoločnosť Evergrande by mohla mať naozaj dobré základy pre svoju realizáciu v oblasti elektromobility. Budeme dúfať, že môže byť prínosom a konkurenciou pre spoločnosti ako Tesla či tradičné automobilky, ktoré investujú do elektromobility miliardy €.

Zdroj: Bloomberg, titulná ilustračná fotografia (Faraday Future FF91): Faraday Future

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Rivian považujú za druhú Teslu. Jeho elektromobily mieria aj do Európy
Nemecký startup chce byť Teslou pre masy, aj vďaka elektromobilu za 16 000 €
Fisker tvrdí, že bude najväčším konkurentom Tesly. Čo chystá?

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár