Spustený bol slovenský podcast o elektromobilite „Na plný prúd“

2

Slovenská asociácia pre elektromobilitu chce prispieť k informovaniu o elektromobilite a nových trendoch v doprave svojim novým podcastom „Na plný prúd“.

Slovenská asociácia pre elektromobilitu (SEVA) dnes spustila nový podcast „Na plný prúd“, ktorý má ambíciu odpovedať na základné otázky o jazdení na elektrický prúd. V jednotlivých epizódach bude vysvetľovať okrem iného, ako fungujú elektromobily, aká infraštruktúra je k nim potrebná, ako fungujú batérie a bude sa snažiť objasňovať aj rôzne mýty a fakty o tomto novom spôsobe ekologickej dopravy.

Pre nadšencov aj začiatočníkov

Tento podcast je určený nielen pre informovanejších nadšencov elektromobility, ale aj pre úplných začiatočníkov, ktorí majú záujem sa o takejto forme dopravy dozvedieť viac. Ambíciou je však prinášať aj epizódy, ktoré budú viac rozoberať informácie zamerané na celkový systém mobility a s ňou súvisiace trendy v EÚ a vo svete.

Podcast „Na plný prúd“ odštartoval 14. októbra 2019. V krátkom formáte (do 15 minút) bude v rámci neho možné počuť autentické otázky od ľudí, ako aj rôznych odborníkov, ktorí sa budú snažiť položené otázky zodpovedať. Podcast je voľne a zdarma dostupný na rôznych podcastových platformách, ako napríklad:

Podcast moderuje Patrik Križanský, riaditeľ Slovenskej asociácie pre elektromobilitu, ktorý hovorí: „Dlhšie sme rozmýšľali nad spôsobom, akým by sme mohli o elektromobilite hovoriť nielen s komunitou ľudí, ktorí vedia, čo to je, ale aj s tými, ktorých sa táto téma bude týkať o 2 či 5 rokov. Vidíme, že sa téma začína čoraz viac spomínať v médiách a začína o nej diskutovať aj verejnosť.

Samozrejme, ako o každej novinke o téme tiež koluje veľa mýtov. Rozhodli sme sa preto vytvoriť priestor, v ktorom sa týmto všetkým informáciám, ale aj praktickým radám budeme môcť venovať. Podcasty sú dnes veľmi populárne, ľahko dostupné a nám umožňujú spojiť otázky laikov a odpovede odborníkov v príjemnom, krátkom formáte, ktorý si môžete vypočuť na ceste do práce, pri domácich prácach, venčení alebo počas obednej prestávky.“

Link na prvú epizódu podcastu: https://soundcloud.com/naplnyprud/uvod-do-elektromobility

Zdroj: tlačová správa

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elektromobily by mohli ohroziť rast slovenskej ekonomiky, ale…
Povinnosť budovania nabíjacích staníc v SR pomôže nielen „bytovkárom“
Nový Volkswagen e-up dostal slovenskú cenu, e-Golf zas mega-zľavu

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

2 komentáre

Pridajte komentár