eNews: Top 5 správ o Tesle a elektromobilite z tohto týždňa | 34/2018

0
Automobilka Audi predstavila úžasný elektrický koncept Audi PB18 e-tron, ktorý má byť doma na okruhoch aj bežných cestách. Na okruhu môže vodič sedieť v strede vozidla, pre potreby bežnej premávky si môže posunúť sedadlo do klasickej bočnej pozície. Okrem vysokého výkonu poteší aj veľkým kufrom.

Nechce sa vám čakať na oficiálne dodávky Tesly Model 3 do Európy? Nemusíte, na svete je totiž ďalšia možnosť sa dostať k dlho očakávanej elektrickej novinke. A to cez “e-shop” Alibaba, ktorý je B2B verziou dobre známeho Aliexpressu. Kedy ho môžete mať doma a za koľko?

Jeden z najočakávanejších elektromobilov, Hyundai Kona Electric, bol certifikovaný organizáciou EPA. Tá je uznávanou autoritou v oblasti hodnotenia spotreby, efektivity a dojazdu automobilov. Navyše jej metodika hodnotenia dojazdu elektromobilov prináša najrealistickejšie výsledky spomedzi všetkých svetových noriem.

Pokračovanie nižšie

Tesla nie je len o elektromobiloch. Dôležitou súčasťou jej portfólia sú energetické produkty, ktoré zabezpečujú čistú elektrinu a šetria náklady. Dôkazom toho je aj najväčšia Li-Ion batéria (Powerpack) na svete, ktorá ušetrila v rámci juhoaustrálskej siete za pol roka takmer 9 miliónov $.

Automobilka Opel predstavila koncept kompaktného elektrického SUV s názvom GT X. Veríme, že z neho vzíde civilnejší produkčný model, ktorý by sa mohol začať vyrábať už budúci rok. Čo všetko o ňom Opel prezradil?
Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár