Do 3 rokov má Teslu predbehnúť 6 výrobcov elektromobilov, tvrdí štúdia

2

O tom, že spoločnosť Tesla sa postarala o renesanciu elektromobility, nie je žiadnych pochýb. Ani o jej aktuálnom dominantnom postavení v tejto oblasti priemyslu. To sa však má už čoskoro zmeniť. Do roku 2021 má Teslu predbehnúť až 6 automobiliek.

Poradenská spoločnosť v oblasti inovácií a transformácie, PA Consulting Group, vypracovala analýzu, ktorá predpovedá postavenie výrobcov elektrických automobilov na trhu v roku 2021. Jej závery sú pomerne prekvapujúce.

Výsledkom analýzy je tzv. „skóre budúcej výkonnosti“. V rámci rokov 2019 až 2021 mohlo byť pridelených 13 skúmaným výrobcom maximálne 100 bodov. Poradenská spoločnosť očakáva, že väčšina výrobcov si vďaka novým elektrickým vozidlá polepší v priemere o 10 bodov.

Dominovať majú nemecké koncerny

V nadchádzajúcich 3 rokoch si majú významne polepšiť najmä nemeckí výrobcovia. A to vďaka jasne zameranej stratégií a modernizovaniu portfólia, hovorí Thomas Göttle z PA Consulting.

Podľa poradenskej spoločnosti má byť v roku 2021 lídrom v oblasti elektromobility Daimler. Ten aktuálne zhodou okolností predstavil elektrický ťahač a nákladný automobil. Automobilka Mercedes-Benz, ktorá patrí pod Daimler, sa chystá uviesť v najbližšom období na trh elektrické SUV Mercedes-Benz EQC a elektrický hatchback Mercedes-Benz EQA.

Na druhom mieste skončil koncern BMW Group, na treťom aliancia Renault-Nissan-Mitsubishi. Volkswagen Group, ktorý sa pasuje do role budúceho lídra, je štvrtý. Toyota sa má posunúť z 8. na 6. miesto.

Naopak Tesla sa má prepadnúť z 1. priečky až na siedmu. Okrem Tesly sa má dočkať výraznejšieho prepadu aj Hyundai Motors. Na chvoste rebríčka sa nachádzajú koncerny Ford a FCA (Fiat Chrysler), ktoré pomerne nedávno odhalili svoje plány v oblasti elektromobility.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Audi prestavilo stratégiu elektrifikácie: 20 e-modelov do 7 rokov
FORD: “Do roku 2022 uvedieme na trh 16 elektromobilov a 24 hybridov”

Množstvo elektromobilov naprieč značkami Alfa Romeo, Maserati, Jeep a Fiat

Bodaj by to bola pravda

S postavením niektorých výrobcov je možné súhlasiť, v prípade iných zas nie. Každopádne by sme boli určite radi, keby až 6 výrobcov dokázalo skutočne preskočiť Teslu. Znamenalo by to totiž obrovskú akceleráciu elektromobility, pretože Tesla vo svojom tempe určite nepoľaví.

Zdroj: Ecomento, titulná fotografia: ecartestdrives.com

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

  1. Akurat tak vo sne predbehnu TESLU…Automobilky ako BMW, Daimler Benz ci Renault nikdy nepredbehnu TESLU aj keby im ,,cuvala,, naproti !…

    • A na to si ako prisiel? Este aby to Tesla tie tri roky prezila….

      A stai sa pozriet, ktore automobilky predali v roku 2017 kolko elektro automobilov a uz teraz by ti bolo kadeco jasnejsie….

Pridajte komentár