Spoločnosť Alza chce vybudovať centrum elektromobility

5

Stredoeurópsky internetový gigant Alza sa chce realizovať v oblasti elektromobility ešte viac. Okrem bohatého portfólia, ktoré zahŕňa aj predaj elektrických automobilov, či budovania nabíjacích staníc, chce zriadiť aj centrum elektromobility.

Spoločnosť Alza ponúka v rámci svojho e-shopu aj najrôznejšie elektrické vozidlá. Čo sa týka automobilov, skladom má aktuálne modely BMW i3, BMW i3s, Jaguar I-Pace a Aixam E City (18 700 €). Ďalšie sú dostupné na objednávku. V ponuke pritom boli aj elektromobily značky Tesla.

Oveľa bohatšie je však portfólio menších a cenovo dostupnejších e-vozidiel ako elektrické motorky, e-skútre, elektrobicykle, elektrické kolobežky a iné vozidlá určené pre mikro-elektromobilitu.

Nabíjacia sieť

Alza sa však zameriava na elektromobilitu aj mimo svojho najprirodzenejšieho internetového prostredia. Veď buduje sieť nabíjacích staníc. A to aj na Slovensku. Do konca minulého roka ich malo byť u nás 5, zatiaľ však bola zriadená nabíjačka len v rámci bratislavského showroomu. Budeme teda dúfať, že spoločnosť naplní svoje pôvodne sľuby neskôr.

Elektrifikácia flotily

Alza sa tiež chystá elektrifikovať svoju flotilu. Preto testuje viaceré elektrické dodávky a snaží sa nájsť také, ktoré budú vyhovovať jej potrebám najviac. Skúšala pritom napríklad dodávku na báze Nissanu eNV-200 od slovenskej firmy Voltia či Mercedes-Benz e-Vito. O tom, že to myslí vážne, svedčí aj pred-objednanie elektrických ťahačov Tesla Semi.

Centrum elektromobility

A svoje aktivity v oblasti elektromobility by mohla Alza rozšíriť aj o informačné centrum. Riaditeľ spoločnosti pre expanziu a facility Jan Moudřík v tejto súvislosti povedal: „Radi by sme vybudovali zážitkové centrum plné inovácií a zaujímavých technológií – okrem iného aj nové informačné centrum elektromobility pre všetkých Pražanov,“ informuje Mediaguru.

My veríme, že Alza príde s podobnými aktivitami aj na Slovensko. Veď v rámci bratislavského showroomu už vystavovala elektromobily zo svojho portfólia. Rovnako ako v Prahe.

Zdroj titulnej fotografie: Alza

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Alza pozastavila predaj elektromobilov Tesla. Z akých dôvodov?
E-mobilita v SR: Laboratórium mobility či povinné budovanie nabíjačiek
Slovenský InoBat pracuje na batériovom centre a vodíkových technológiách

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

5 komentárov

  1. Poslal som do Alzy otazku, ci by bolo mozne zavazne objednat TM3. Odpoved bola, ze predat sa daju len skladove vozidla z e-shopu… Takto si centrum elektromobility nepredstavujem, ked navyse pridame fakt, ze zdegradovali nabijacku v BA (aj ked bola zadarmo). Pre motorizovanych zakaznikov Alza by mala byt predajna (a pripadne centrum elektromobility s DC rychlonabijackami niekde na periferii mesta – Bory, Pharos, …) Pan Jan Moudrik v roku 2017, hovoril o predaji elektromobilov cez Alza e-shop – cas 7:12 – https://www.youtube.com/watch?v=9ohNuhy6qU4. Zial, vtedy asi nikto netusil, kam sa to az dostane… Aj napriek tomu im vsak drzim palce, pretoze Alza je jednym z mala obchodov, ktore by to realne mohli zrealizovat…

Pridajte komentár