Spoločnosť UPS predstavila vlastnú elektrickú dodávku „ušitú“ na mieru

0

Známa logistická spoločnosť UPS intenzívne pracuje na elektrifikácii svojho vozového parku. V jej flotile už dnes nájdeme cca 1 000 e-áut, pričom ďalšie sú na ceste. Medzi nimi aj vlastné, čerstvo predstavené, plne elektrické dodávky „UPS Arrival“.

Aktuálne predstavilo UPS svoju plne elektrickú dodávku, ktorá bude primárne určená do mestskej „džungle“. Na jej vývoji pracovala spoločne so spoločnosťou Arrival, a to od roku 2016. Odvtedy vzniklo množstvo prototypov rôznych veľkostí. Do testovacej prevádzky sa dostane 35 kusov finálneho vozidla už koncom tohto roka. Stane sa tak v Londýne a Paríži.

Ultra-ľahká a nákladovo efektívna

Elektromobil UPS je vyrobený z ultra-ľahkých kompozitných materiálov, čo spoločne s efektívne vyladeným elektrickým pohonom umožnilo znížiť prevádzkové náklady o 50 % a zabezpečiť dostatočný dojazd 240 km. Partnerská spoločnosť Arrival sa postarala o elektromotor a výkonovú elektroniku.

elektromobil ups arrival

Elektrická dodávka od UPS je vybavená pokročilými asistenčnými systémami, ktoré sľubujú zvýšenú bezpečnosť a zníženie únavy vodiča. Vďaka obrovskému čelnému a bočnému sklu má vodič široké zorné pole, čo výrazne vplýva na bezpečnosť vodiča, ako aj cyklistov a chodcov. Na palube nájdeme inteligentný infotainment systém s bohatou možnosťou konektivity.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
UPS si objednalo rekordný počet ťahačov Tesla Semi. Záujem je veľký
Lietajúce elektro-taxi od Uber má nový dizajn a extrémne výkonnú nabíjačku
Nikola Motors žaluje Teslu za porušenie patentov v rámci dizajnu ťahača Semi

Významná elektrifikácia vozového parku

Spoločnosť UPS má už dnes vo svojej flotile okolo 300 elektromobilov a 700 hybridov. Tá sa najbližšie rozšíri aj o 125 elektrických ťahačov Tesla Semi, 50 elektrických dodávok Workhorse a elektrické nákladiaky FUSO eCanter od Daimleru. Ďalších 1 500 bežných nákladných vozidiel z flotily prekonvertuje spoločnosť na elektromobily.

Zdroje: Carscoops, Electrek

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár