Záhadný elektromobil s karosériou z modelu Dacia Duster

2

Objektívy „špiónskych“ fotografov zachytili záhadné vozidlo, ktoré nesie karosériu modelu Dacia Duster. Avšak platforma vozidla má viditeľne väčší rázvor. Podľa všetkého sa navyše jedná o elektromobil. Ide o spomínaný šokujúco dostupný elektrický model?

S fotografiami záhadného vozidla, ktoré je aj na titulke, prichádza portál Carscoops. Ten uvádza, že autori záberov identifikovali vozidlo ako elektromobil. To je dosť pravdepodobné, nakoľko v rámci zadnej odhalenej časti nevidíme štandardný koncový výfukový systém a spomedzi oboch náprav zdá sa pretŕča batéria integrovaná do podlahy.

„Niečo“ tu zjavne nesedí

Z fotografií je jasné, že podvozková platforma nie úplne kompatibilná s karosériou vozidla, ktorá pochádza z modelu Dacia Duster. Tá bola evidentne predlžená, aby ju bolo možné osadiť na podvozok s dlhším rázvorom. Pozeráme sa tak na vozidlo, ktorého identita má byť zrejme za každú cenu utajená. Veď to nemá dokonca ani evidenčné číslo.

Tieto skutočnosti nás samozrejme privádzajú k rôznym špekuláciám. Chystá Dacia elektrickú verziu modelu Duster? Väčší rázvor naznačuje, že nie. Chystá Dacia väčšie elektrické SUV či iný typ vozidla? Túto možnosť vylúčiť nemôžeme, ale je to zrejme veľmi málo nepravdepodobné.

Veď toto vozidlo disponuje športovými sedadlami a brzdami (vpredu Brembo, vzadu Alpine) a zrejme aj vnútornou rámovou konštrukciou. A to moc nekorešponduje so slovami Jeana Christophea Kuglera, európskeho predsedu Dacie, ktorý ešte v roku 2017 na adresu budúcich elektromobilov značky povedal“Zostaneme šokujúco cenovo dostupní. Nebudeme meniť teritórium našej značky.”

Čo sa týka časovej osi, testovanie prototypu elektromobilu Dacia by zrejme sedelo s tým, čo Kugler v  spomínanom roku 2017 dodal. A teda, že prvý elektromobil rumunskej značky by mohol prísť na trh o 3 až 4 roky. Ale…

Renault, Alpine, či závodný špeciál?

Viac pravdepodobné sa javí, že sa jedná testovaciu „mulu“ materskej automobilky Renault, ktorá by mohla pracovať na svojom ďalšom a väčšom elektrickom modeli. Avšak spomínaná športová výbava spochybňuje aj toto vysvetlenie. Vzhľadom na zadné brzdy Alpine by mohlo ísť teoreticky o elektromobil tejto značky, ktorá taktiež patrí pod Renault.

Zrejme s najakceptovateľnejšou teóriou prichádza samotný pôvodca špionážnych fotografií. Carscoops v tejto súvislosti uvádza, že by mohlo ísť o vozidlo pre šampionát Andros Trophy. V ňom pretekajú vozidlá v zimných podmienkach na snehu a ľade. Dacia je pritom jeho účastníkom, navyše v rámci šampionátu sa jazdí aj kategória elektromobilov.

My by sme boli najradšej, keby bol na fotografiách testovací prototyp vozidla, z ktorého vzíde sériový elektromobil, či už značky Dacia alebo Renault, to sa však zdá byť málo pravdepodobné. Nuž, snáď sa dočkáme vysvetlenia tejto záhady už čoskoro. Do tej doby si môžete „pošpekulovať“ na túto tému aj vy. Napríklad v rámci komentárov.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elektromobil od Dacie má byť “šokujúco” cenovo dostupným
Kamión naložený Teslami prevážal aj záhadný maskovaný model
BMW i4: Konkurent Tesly Model 3 na špionážnych záberoch

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

  1. Podľa mňa to nie je elektromobil, keďže to má vpredu dosť veľký chladič, ktorý odpovedá výkonnejšiemu benzínovému vozidlu.

Pridajte komentár