Carsharingová služba rozpredáva svoje elektromobily. Aktuálne za 4 990 €

0

Krach francúzskej carsharingovej služby Autolib je šancou pre záujmov o elektromobily, ktorí nemajú dostatočný rozpočet na nové vozidlá či jazdenky bežných výrobcov. Po prvom, mimoriadne úspešnom kole predaja modelu Bollore Bluecar je tu ďalšia príležitosť, ako sa dostať k lacnému elektromobilu.

V rámci carsharingovej služby Autolib bolo v prevádzke vyše 1 000 elektromobilov Bollore Bluecar. Po ukončení jej prevádzky putovali mnohé z nich do služieb iných spoločností. Nie však zďaleka všetky. Tie, ktoré ostali, si môžu kúpiť bežní zákazníci.

Veľký predajný úspech

V rámci prvého „kola“ predaja zaznamenali tieto elektromobily veľký úspech. Veď všetkých 50 kusov, ktoré boli dostupné v rámci predajnej akcie pred supermarketom v meste Romorantin, sa vypredalo za menej ako 2 hodiny. A niet sa čomu čudovať, veď sa predávali za 3 700 €, pričom mali za sebou v priemere 100 000 najazdených kilometrov.

V 2. kole za 4 990 €

Ak by ste boli ochotní vycestovať na podobnú predajnú akciu do Francúzska, stále máte možnosť získať extra lacný elektromobil. Avšak tentokrát už za cenu 4 990 €. Je však možné, že sa bude jednať o zachovalejšie vozidlá s menším počtom najazdených kilometrov.

V prípade záujmu sa môžete zaregistrovať na stránke organizátora predajnej akcie, ktorý vás bude informovať o podrobnostiach. Samozrejme, patrilo by sa uviesť aspoň základné špecifikácie, ako aj záručné podmienky predávaného modelu Bollore Bluecar.

Bollore Bluecar – špecifikácie

3-dverový hatchback Bollore Bluecar je vybavený Li-Pol batériou s kapacitou 30 kWh. Jedná sa síce o slušnú kapacitu, avšak tú degraduje potrebná prevádzková teplota batérie, ktorá je až 60 °C. Ohrev batérie tak zvyšuje spotrebu vozidla. Predajca uvádza, že malý mestský elektromobil ponúka v rámci metskej premávky dojazd 250 km. Mimo mesta má klesnúť na 150 km.

Ďalšie špecifikácie:

  • Rozmery (d/š/v): 3 300/1 720/1 610 mm
  • Rázvor: 2 500 mm
  • Hmotnosť: 1 070 kg
  • Výkon: 50 kW
  • Maximálna rýchlosť: 120 km/h
  • Nabíjanie: max. 220V 16A
  • Výrobca: Cecomp (ITA), vo výrobe od r. 2011
  • Dizajn: Pininfarina (ITA)
  • Záruka: 6 mesiacov/24 mesiacov (za príplatok 192 €)

Uvedené informácie naznačujú, že o elektromobily je naozaj veľký záujem, len musia mať prijateľnejšiu cenu. Veríme, že nepotrvá dlho a elektromobily štandardných výrobcov, či už nové alebo jazdené, budú cenovo oveľa dostupnejšie. Príkladom možného pozitívneho smerovania v tejto oblasti by mohol byť Volkswagen.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Najmenší elektromobil sveta zo Švajčiarska za 12 000 € sa chystá do výroby
Prvý elektromobil Škoda má stáť 19 000 € a ponúknuť dojazd 300 km
Prekvapenie: Renault predstavil v Paríži cenovo dostupné elektrické SUV

Zdroje: Automobile-propreAdieulessence, Wikipedia, titulná fotografia: Cecomp

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár