Elektromobil Acciona 100% EcoPowered sa postaví na štart Rally Dakar

0

Už o pár dní za začne 39. ročník legendárnych pretekov Rally Dakar. Už 3 rok po sebe sa ho zúčastni elektromobil Acciona 100% EcoPowered. Ten bude opäť jediným vozidlom Dakaru (z 316) , ktoré nespotrebuje ani kvapku fosilného paliva.

Elektromobil Acciona 100% EcoPowered je vybavený elektromotorom s výkonom 254 kW (340 HP) o hmotnosti 80 kg. Vo vozidle sú integrované solárne panely, ktoré spolu s lítiovými batériami zabezpečujú dojazd na úrovni 400 km. „100% EcoPowered“ sa bude musieť popasovať s 9 000 náročnými kilometrami, ktoré budú viesť cez Argentínu, Bolíviu a Paraguaj.

Predchádzajúce ročníky Dakaru nenaplnili plány a očakávania tímu Acciona. V roku 2015 musela posádka odstúpiť z pretekov, to pre poruchu navigačného systému. Na predchádzajúcom ročníku zas prekročil časový limit 11. etapy (z 13) a boli tak diskvalifikovaní. Hlavným sponzorom tímu je španielska spoločnosť Acciona, ktorá sa zameriava na projekty ekologickej infraštruktúry a obnoviteľných zdrojov.

Tím Acciona sa zhoduje, že ich vozidlo je každým rokom lepšie a dosahuje aj lepšie výsledky. Taktiež sa teší čoraz väčšiemu záujmu médií. Tesla magazín želá tímu Acciona veľa šťastia a verí, že elektromobil „100% EcoPowered“ prispeje svojou troškou do pozitívnej propagácie elektromobility.

Zdroj: electrek.co, titulná fotografia: Acciona

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár