„Nemecká“ kempingová elektro-žaba stojí od 3 990 €

1

Nemecká spoločnosť Elektrofrosch („Elektrožaba“) ponúka okrem iného aj elektrické „tuk-tuky“ Elektrofrosch Camping, ktoré sú prispôsobené pre kempovanie v prírode, a to za pomerne zaujímavú cenu.

Úvodom si povedzme niečo o rodokmeni elektrického kempingového tuk-tuku. Elektrofrosch je berlínska spoločnosť, ktorá ponúka elektrické dodávky a skútre, uvádza portál Caravaning. Čo sa týka dodávok, ide o vozidlá od čínskeho výrobcu, ktoré sa upravujú v Turecku tak, aby mohli legálne jazdiť po cestách EÚ. Turecká spoločnosť Volta pritom upravuje aj motor, batériu a vyrába uzavretú kabínu.

Toto 2-miestne vozidlo s rozmermi 2 960 x 1 130 x 1 500 mm (dĺžka x šírka x výška) ponúka menovitý výkon 2,5 kW, ktorý môže krátkodobo vzrásť na 7 kW. Vďaka tomu má podľa výrobcu aj pri plnom užitočnom zaťažení (525 kg) tento elektromobil s hmotnosťou 240 kg dosiahnuť maximálnu rýchlosť 40 km/h a zvládnuť 30 % stúpanie.

Čo batéria a dojazd?

Elektrofrosch Camping je vybavený olovo-kyselinovou VRLA batériou s kapacitou 4,3 kWh. Tá má pri plnom naložení a kopcovitej trase zabezpečiť dojazd 60 km. Pri trase, ktorá kombinuje roviny a kopce, má vzrásť dojazd na 70 km. Na rovinatých cestách je podľa zákazníkov nemeckej spoločnosti možné dosiahnuť takmer 100 km na jedno nabitie. Nabitie z bežnej zásuvky trvá 7 hodín.

2 verzie

V ponuke spoločnosti Elektrofrosch nájdeme 2 verzie elektrického tuk-tuku pre kempovanie. Základná nesie označenie Big Camping a ponúka otvorenú kabínu so stieračmi a kempingovú zostavu, ktorá obsahuje stanový a kuchynský modul, ako aj slnečnú plachtu. 

Model Pro Camping so zatvorenou kabínou má okrem toho navyše keramický ohrievač a nabíjací USB box pre mobilné zaradenia. Stojí pritom o 1 000 € viac (4 990 €) ako štandardná verzia (3 990 €).

Zdá sa, že o tento elektromobil je záujem, nakoľko spoločnosť Elektrofrosch na produktovej stránke modelu Pro uvádza, že „z dôvodu obrovského dopytu sú dodacie lehoty pre verziu s uzavretou kabínou v súčasnosti dlhšie. A to 14 až 16 týždňov (verzia Big: 10 až 12 týždňov).

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elektrický obytný tuk-tuk z „Aliexpressu“ stojí menej ako 5 000 $
Tesla Semi má podľa špecialistu ideálnu platformu pre obytné vozidlu
Nemci pracujú na elektromobile za 2 650 €, ktorý sa zmestí do výťahu

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár