Tento elektrický motocykel vytvoril 11 svetových rýchlostných rekordov

1

Technologické hranice sa neposúvajú len v prípade elektrických automobilov, ale aj elektrických motocyklov. A to ide ruka v ruke s prekonávaním rýchlostných svetových rekordov. Špeciálnej elektro-motorke Voxan Wattman, ktorú „pilotoval“ 6-násobný motocyklový majster sveta Max Biaggi, sa pritom nedávno podarilo prekonať 5 svetových rekordov a vytvoriť 6 nových.

Elektrický motocykel Voxan Wattman bol k dispozícii v troch verziách, a to štandardnej, s aerodynamickou kapotážou a s čiastočne aerodynamickou kapotážou.

Jeho výkon dosahuje 317 kW (425 k), čo je zhruba 4-krát viac ako v prípade špičkových komerčných elektro-motoriek ako Zero SR/F a Harley-Davidson LiveWire. Batéria poskytuje kapacitu 15,9 kWh, čo je podobná hodnota ako pri spomínaných motocykloch.

Najvyššia zaznamenaná rýchlosť motocykla Voxan Wattman s aerodynamickou kapotážou bola 408 km. Čo sa týka oficiálnych svetových rekordov dosiahnutých pred niekoľkými dňami na letisku Châteauroux, rýchlosťou 366,94 km/h bol vytvorený rekord v rámci elektrických motocyklov nad 300 kg s čiastočne aerodynamickou kapotážou.

voxan wattman

Zdroj: Voxan

V kategórii elektrických motoriek bez „aero-kapotáže“ bol vytvorený rýchlostný rekord 349,38 km/h. Medzi ďalšie z celkovo 11 dosiahnutých svetových rekordov patrili aj nasledovné:

  • Rýchlosť v rámci 1 km pri letmom štarte (čiastočne aerodynamická kapotáž) – 386,35 km/h (predchádzajúci rekord 329,31 km/h).
  • Rýchlosť v rámci 1/4 míle pri letmom štarte (čiastočne aerodynamická kapotáž) – 394,45 km/h.
  • Rýchlosť v rámci 1/4 míle pri letmom štarte (bez aerodynamickej kapotáže) – 357,19 km/h.

„Dosiahnuté svetové rekordy robia zo mňa šťastného človeka,“ uviedol 6-násobný majster sveta v cestných motocykloch Max Biaggi, ktorý na motocykli Voxan Wattman vytvoril spomínané rekordy.

Zdroj: Electrek

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Kalashnikov predstavil ďalší elektromobil. Tentokrát retro-motocykel
Genovation GXE je najrýchlejší elektromobil, ktorý môže jazdiť po cestách
Harley-Davidson konečne odhalil podrobné špecifikácie svojho 1. elektromobilu

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Jeden komentár

Pridajte komentár