Chystá sa šampionát extrémnych e-kolobežiek s „maximálkou“ cez 100 km/h

0

Elektrické kolobežky sú čoraz populárnejšie a výkonnejšie. Takže čerstvo ohlásený šampionát športových e-kolobežiek „eSkootr Championship“ zrejme nie je až takým prekvapením. A môže to byť naozaj zaujímavá „podívaná“, keďže závodné stroje prešprintujú aj auto.

eSkootr Championship bude prebiehať medzinárodne v rámci mestských lokalít, a to už od budúceho roka. Pri rýchlosti špeciálnych elektrických kolobežiek cez 100 km/h a ich lepšej akcelerácii ako v prípade „cestného auta“ pôjde určite o extrémny šport. Jeho ambasádormi sú pritom známi pretekári. A to bývalý jazdec Formuly 1 a dvojnásobný víťaz Le Mans Alex Wurz a jazdec Formuly E Lucas di Grassi.

Di Grassi hovorí, že je potrebné rozlišovať bežné cestné elektrické kolobežky od závodných špeciálov. Toto majú byť stroje, ktoré budú pretekať po celom svete, pričom bude nevyhnutné, aby ich riadili profesionáli. Očakáva sa, že tí budú pochádzať z radov automobilových pretekárov, cyklistov, skateboardistov, snowboardistov, motocyklistov či „e-sport“ závodníkov.

„Kompaktnejšie“ preteky

Di Grassi tiež uvádza, že rozmery e-kolobežky sú obrovskou výhodou, pretože trate budú ďaleko menej náročné na výstavbu. Preteky sa tak môžu odohrávať vo vnútri miest, a to či už v exteriéri alebo interiéri, resp. v ich kombinácii. Trate môžu byť vytvorené a odstránené v priebehu niekoľkých dní, na rozdiel od mestských okruhov pre autá, kde to trvá mesiace.

„Vytvorením eSkootr Championship sme chceli oslavovať koncept mobilizácie miest a liberalizácie ľudí, ktorí sú uväznení v zle fungujúcom systéme dopravy. Vďaka novej kategórii motoršportu, ktorá funguje ako pre účastníkov, tak aj publikum, cítime, že môžeme urýchliť kolektívny rozhovor o mobilite, ktorý nás zavedie ďaleko do budúcnosti,“ povedal Khalil Beschir, CEO a COO eSkootr Championship, ktorý tiež stojí za vysielaním Formuly 1.

Zdroj: Electrive

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Elektrický Ford Fiesta „Projekt E“ je rýchlejší ako F1 a Tesla Roadster 2
Americká armáda testuje elektrickú „kolobežku“ s cenou automobilu
Odyssey 21: Extrémny elektrický offroad pre šampionát Extreme E

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár