Dubajská taxi služba ušetrila za 6 mesiacov vďaka Tesla flotile 227 000 litrov paliva

3

Dubajská cestná a dopravná agentúra (RTA) podpísala minulý rok s Teslou dohodu o kúpe 200 elektromobilov značky. Prvých 50 vozidiel už prevádzkuje 6 mesiacov. Tesne pred rozšírením svojej flotily o ďalšie vozidlá informovala RTA o zaujímavých štatistikách elektrickej taxi služby.

Hlavným cieľom RTA je vybudovať plne autonómnu taxi flotilu, ktorá bude pozostávať z 200 elektromobilov Tesla Model S a Model X. Prvých 50 z nich už brázdi dubajské cesty pol roka, zatiaľ však len prostredníctvom bežných vodičov.

2,1 milióna km a spokojnosť zákazníkov

Od septembra 2017 uskutočnila elektrická flotila 64 186 ciest, v rámci ktorých najazdila 2,1 milióna kilometrov. Elektrická taxi flotila tak podľa RTA ušetrila 227 000 litrov paliva, ktoré by inak „zhltli“ spaľovacie taxi vozidlá.

elektricka taxi sluzba tesla dubaj

Zdroj: RTA

Šéf fleetových operácií spoločnosti Dubai Taxi Corporation, Adel Ahmed Sharif, uviedol, že zákazníci sú so službami veľmi spokojní. Podľa interných prieskumov až 97 % z nich.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla vstupuje na nové trhy aj vďaka Autopilotovi, dočká sa aj Slovensko?
Tesla v 1. štvrťroku s rekordnou produkciou a dodávkami, vrátane najpredávanejšieho Modelu 3
Pôvodne prvo-aprílový vtip o alkohole “Teslaquila” sa stane podľa Elona Muska realitou

Ďalších 150 Tesiel na ceste

Súčasťou spomínanej zmluvy medzi Teslou a RTA je dodanie ďalších 75 modelov S a X v tomto roku a 75 v budúcom. Pôvodná 50-členná flotila by sa mala rozšíriť na celkovo 125 kusov už v blízkom období. Tie budú rozmiestnené na 13 stanoviskách s nabíjacími stanicami.

Tesla vstúpila na trh v Spojených arabských emirátoch v júni minulého roku. Aktuálne sa v tejto krajine nachádza jeden Tesla store, jedno servisné stredisko, tri stanice Supercharger a vyše 20 nabíjacích wallboxov z programu Destination Charging.

Zdroj: Electrek, titulná fotografia: Tesla

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

  1. Marcel Lukačka on

    A kedy teda napíšete aj o našej e-taxi? Už to bude takmer rok, čo sme túto prvú elektrolastovičku na Slovensku rozbehli. Bolo by o čom. 🙂

  2. Chcelo by to viac info… kolko tam stoji benzin, kolko elektrika, realne kolko usetrili… V dubaji je predpokladam benzin lacny, elektrika netusim

Pridajte komentár