Dubajská taxi služba ušetrila za 6 mesiacov vďaka Tesla flotile 227 000 litrov paliva

3

Dubajská cestná a dopravná agentúra (RTA) podpísala minulý rok s Teslou dohodu o kúpe 200 elektromobilov značky. Prvých 50 vozidiel už prevádzkuje 6 mesiacov. Tesne pred rozšírením svojej flotily o ďalšie vozidlá informovala RTA o zaujímavých štatistikách elektrickej taxi služby.

Hlavným cieľom RTA je vybudovať plne autonómnu taxi flotilu, ktorá bude pozostávať z 200 elektromobilov Tesla Model S a Model X. Prvých 50 z nich už brázdi dubajské cesty pol roka, zatiaľ však len prostredníctvom bežných vodičov.

2,1 milióna km a spokojnosť zákazníkov

Od septembra 2017 uskutočnila elektrická flotila 64 186 ciest, v rámci ktorých najazdila 2,1 milióna kilometrov. Elektrická taxi flotila tak podľa RTA ušetrila 227 000 litrov paliva, ktoré by inak „zhltli“ spaľovacie taxi vozidlá.

Šéf fleetových operácií spoločnosti Dubai Taxi Corporation, Adel Ahmed Sharif, uviedol, že zákazníci sú so službami veľmi spokojní. Podľa interných prieskumov až 97 % z nich.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Tesla vstupuje na nové trhy aj vďaka Autopilotovi, dočká sa aj Slovensko?
Tesla v 1. štvrťroku s rekordnou produkciou a dodávkami, vrátane najpredávanejšieho Modelu 3
Pôvodne prvo-aprílový vtip o alkohole “Teslaquila” sa stane podľa Elona Muska realitou

Ďalších 150 Tesiel na ceste

Súčasťou spomínanej zmluvy medzi Teslou a RTA je dodanie ďalších 75 modelov S a X v tomto roku a 75 v budúcom. Pôvodná 50-členná flotila by sa mala rozšíriť na celkovo 125 kusov už v blízkom období. Tie budú rozmiestnené na 13 stanoviskách s nabíjacími stanicami.

Tesla vstúpila na trh v Spojených arabských emirátoch v júni minulého roku. Aktuálne sa v tejto krajine nachádza jeden Tesla store, jedno servisné stredisko, tri stanice Supercharger a vyše 20 nabíjacích wallboxov z programu Destination Charging.

Zdroj: Electrek

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

  1. Marcel Lukačka on

    A kedy teda napíšete aj o našej e-taxi? Už to bude takmer rok, čo sme túto prvú elektrolastovičku na Slovensku rozbehli. Bolo by o čom. 🙂

  2. Chcelo by to viac info… kolko tam stoji benzin, kolko elektrika, realne kolko usetrili… V dubaji je predpokladam benzin lacny, elektrika netusim

Pridajte komentár