V ponuke Alibaby nájdeme aj elektrickú ponorku s cenou od 860 000 $

0

Asi niet pochýb o tom, že Čína je krajinou neobmedzených možností, čoho dôkazom je aj elektrická ponorka, ktorú je možné objednať cez svetoznámy e-commerce portál Alibaba.

Možno si spomínate na avizovanú ponorku s elektrickým pohonom, za ktorou stojí spolupráca spoločnosti Aston Martin a spoločnosti Triton Submarines. Tú by sme mohli považovať za športiak medzi ponorkami, čo plne korešponduje s duchom britskej automobilky.

Tento netradičný segment elektrických vozidiel, resp. plavidiel však zlákal aj čínsku spoločnosť Zhejiang Henghai Technology, ktorej ponorku nájdeme v ponuke „e-shopu“ Alibaba. Táto ponorka, v ktorej popise sa uvádza „lacný k životnému prostrediu najpriateľskejší elektrický osobný ponorkový čln“, je však z úplne iného súdka ako ponorka od Aston Martin.

Tú by sme totiž mohli označiť za akýsi minivan či mikrobus medzi ponorkami, nakoľko ide o 9-miestne plavidlo, z čoho 2 miesta sú vyhradené pre obsluhu ponorky. Aby sme nezabudli, za tento objav vďačíme Micahovi Tollovi z portálu Electrek, ktorý každý týždeň v rámci seriálu „Úžasne čudné elektrické Alibaba vozidlo týždňa“ prináša tie najzaujímavejšie kúsky zo sveta elektromobility, ktoré je možné objednať cez túto svetoznámu obchodnú platformu.

Špecifikácie

Čínska elektrická ponorka má podľa popisu výrobcu disponovať rozmermi 8,0 x 2,5 x 3,5 m (dĺžka x šírka x výška), pričom jej hmotnosť sa má zastaviť na hodnote okolo 15 ton. Môže byť vybavená 2 alebo 4 elektromotormi s jednotkovým výkonom 2 kW, ktoré zabezpečia rýchlosť ponoru až 2 km/h.

2 km pod hladinu sa však s ponorkou nedostanete, nakoľko jej maximálna prevádzková hĺbka je 30 m. O dopovanie elektromotorov sa stará li-ion batéria s kapacitou 60 kWh, ktorá má zabezpečiť 8-hodinovú prevádzku.

Čínska elektrická ponorka sa ovláda a riadi prostredníctvom joysticku, dotykovej obrazovky a kompasu. Jej bezpečnostný systém zahŕňa „núdzové plávajúce zariadenie a vrhací systém.“ V prípade uviaznutia by mal byť možné v ponorke prežiť 3 dni. A jej súčasťou je samozrejme aj komunikačný systém.

Čo sa týka ceny, jej výška stojí na opačnej strane spektra, na akú sme v prípade produktov z Alibaby zvyknutí. Pohybuje sa totiž v rozmedzí 860 000 až 1 550 000 $. V prípade záujmu však musíte byť trpezliví a hlavne dôverovať výrobcovi, nakoľko odhadovaná doba dodania je 750 dní (niečo, na čo sú ale mimoamerickí zákazníci Tesly zvyknutí :-)) a zverejnené obrázky sú len počítačové rendre.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Najlacnejší 4-kolesový elektromobil na svete? Zrejme Changli Nemeca
Alibaba a najväčšia čínska automobilka založili „elektromobilku“ a predstavili prvé modely
Elektromobily od VW Group a jachty od Silent-Yachts budú mať veľa spoločného

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár