Spoznali sme kedy odštartuje a na akých okruhoch sa bude jazdiť šampionát elektromobilov Tesla

0

Prvý šampionát cestných elektromobilov Electric GT, v ktorom budú jazdiť na úvod len špeciálne upravené Tesly Model S, sa neúprosne blíži. Po niekoľkých odkladoch sme konečne spoznali dátum prvého preteku, 6 z 8 tratí úvodnej sezóny, ako aj sprievodné akcie v rámci závodov.

Fanúšikovia elektromobility, motoršportu a značky Tesla sa dočkajú úvodných pretekov šampionátu Electric GT 3. novembra. Stane sa tak na okruhu v španielskom Jereze. Druhý závod šampionátu sa uskutoční už v nasledujúcom dni v rámci rovnakej trate. Pre upresnenie dodávame, že šampionát bude po novom prebiehať pod hlavičkou Electric Production Car Series (EPCS).

Kalendár sezóny 2018/19

Úvodná sezóna šampionátu Electric GT (EPCS) bude obsahovať 10 pretekov v rámci 8 podujatí. Tzn., že okrem dvojitého preteku na okruhu v Jereze, prebehne rovnakým systémom ešte jeden závodný víkend. Zatiaľ poznáme všetkých 6 okruhov, na ktorých prebehnú závody v rámci európskeho kontinentu.

electric gt kalendar

Zdroj: Electric GT via insideevs.com

Lokalitu ďalších 2 mimoeurópskych pretekov spoznáme neskôr v tomto roku. Ale predstavme si už tie známe. Na preteky Electric GT si v rámci Európy budeme môcť zájsť na okruhy Paul Ricard (Francúzsko), Nürburgring (Nemecko), TT Circuit Assen (Holandsko), Silverstone (Veľká Británia) a Algarve Portimao Circuit (Portugalsko) a samozrejme Jerez (Španielsko).

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Nová závodná verzia Modelu S EGT pokorí 100-vku za 2,1 sekundy
Už budúci rok začína šampionát elektrických superbikeov. Poznáme podrobnosti
Spoznali sme kompletné špecifikácie revolučnej generácie Formuly E

Sprievodné podujatia

V rámci každého pretekárskeho víkendu budú prebiehať sprievodné podujatia. A to festival technológií a inovácií v oblasti trvalej udržateľnosti, preteky elektrických motokár eKarting a šampionát virtuálnych závodov eSports.

Priebeh pretekov a špecifikácie závodného špeciálu

Každý pretek bude trvať 30 minút, pričom pred závodom sa uskutoční 20 minútový tréning. Celková dĺžka trate by mala byť 60 km, takže elektromobily nebude nutné dobíjať počas pretekov.

Kompletné špecifikácie závodného špeciálu Tesla Model S EGT nájdete v našom článku Nová závodná verzia Modelu S EGT pokorí 100-vku za 2,1 sekundy.

Zdroj: Electric GT

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár