Šampionát elektromobilov Tesla Model S odštartuje v polovici roka 2018. Spoznali sme ďalší tím

0

Šampionát pretekov Electric GT, v rámci ktoré budú spočiatku pretekať výhradne elektromobily Tesla Model S, je v príprave už od roku 2016. Jeho prvý pretek bol naplánovaný na november 2017, avšak po havárií testovacieho prototypu a čakaní na licenciu od FIA sa odkladá na polovicu tohto roka. Zástupcovia Electric GT však radostne predstavili druhý pretekársky tím.

S rozvojom elektromobility sa začínajú o slovo hlásiť aj rôzne šampionáty elektrických vozidiel. Jedným z prvých bol Electric GT, ktorého štart sa už niekoľkokrát odložil. Najnovší termín jeho začiatku bol stanovený na polovicu tohto roka. Testovanie závodného vozidla, ktorým je upravená Tesla Model S P100D EGT je už v plnom prúde, pričom testovacieho špeciálu sa dočká aj druhý oficiálne potvrdený tím SPV Racing.

tesla model s electric gt

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Nová závodná verzia Modelu S EGT pokorí 100-vku za 2,1 sekundy
Nový dizajn monopostov Formule E ako futuristické high-tech umenie

Electric GT sprievodným podujatím Formuly E

SPV Racing vznikol spojením švédskeho tímu Spirit Racing a španielskeho tímu SPV Motorsport. Za volant elektromobilov Tesla Model S EGT P100D sa posadia španielsky jazdci Alvaro Fontes a Javier Martinez. Nateraz nie je známe, či šampionát odštartuje pôvodne ohláseným pretekom na okruhu Pual Ricard vo Francúzsku.

Stále by však malo platiť, že preteky Electric GT budú sprievodným podujatím šampionátu elektrickej formuly –Formula E. Ich sledovanie bude možné prostredníctvom bezplatného internetového streamu. Podrobnejšie informácie o Electric GT, ako aj o pretekárskom špeciále, nájdete v našom predchádzajúcom článku o Electric GT.

Zdroj: Insideevs, titulná fotografia: Electric GT

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár