Slovenská sieť nabíjacích staníc Ejoin sa rozširuje o 30 rýchlonabíjačiek

3

Slovenská spoločnosť Ejoin, ktorá vyrába a prevádzkuje nabíjacie stanice, hlási, že dokončuje 30 DC nabíjacích staníc. Jej sieť sa tak utešene rozrastá.

Spoločnosť Ejoin začínala ako výrobca nabíjacích staníc pre elektrické automobily, pričom sa venovala aj pokročilým systémom autentifikácie. Neskôr sa pustila do budovanie vlastnej siete nabíjacej infraštruktúry na Slovensku. Začala pritom s AC nabíjačkami s výkonom 22 kW.

Aktuálne spoločnosť informuje, že dokončuje 30 nových rýchlonabíjačiek (DC) s výkonom do 60 kW. Tie budú dostupné s konektormi CCS aj CHAdeMO. Autorizácia bude prebiehať klasicky, a to prostredníctvom karty. Prvé z nich bude možné „vyskúšať na jeseň“.

Ejoin si začiatkom roka stanovil cieľ, že v tomto roku na Slovensku vybuduje 200 nabíjacích bodov. V tejto súvislosti dodáva, že sú už dávno za polovicou.

Viacero z aktuálne dostupných nabíjacích staníc od spoločnosti Ejoin bolo bezplatných. To však nebude trvať večne, čoho dôkazom je aj zverejnený cenník.

ejoin nabijanie cennik

Zdroj: Ejoin

V porovnaní s dvoma najväčšími slovenskými sieťami nabíjacích staníc Greenway a ZSE sú ceny vo všeobecnosti nižšie, až na niektoré výnimky. Konkurenti však ponúkajú aj tzv. ultra-rýchle nabíjacie stanice s výkonom 150 až 350 kW.

Ejoin konečne spustil aj mapu svojich nabíjacích staníc, ktorú nájdete na ich web stránke.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Slovenskí elektromobilisti by mohli vďaka novým tarifám ušetriť na elektrine
Rekordné predaje elektromobilov na Slovensku nezastavila ani koronakríza
MH SR spustí upravené druhé kolo dotácií na nabíjacie stanice

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

  1. Nabijacky su od vyrobcu z EU alebk su dovoz z ciny? Ak z Ciny maju nabijacky CE? Rad som za kazdu novu nabijacku ale mne sa dizajn naozaj nepaci.

Pridajte komentár