Novo vznikajúca slovenská sieť nabíjacích staníc zverejnila cenník nabíjania

0

Slovenská spoločnosť Ejoin, ktorá vyvíja a vyrába nabíjacie stanice pre elektromobily s pokročilými metódami autentifikácie, sa púšťa aj do prevádzkovania nabíjacej infraštruktúry. Známy je už pritom aj cenník nabíjacích služieb, ktorý zrejme poteší.

Spoluzakladateľ spoločnosti eJoin, Juraj Ondrejka, ktorý je vlastníkom elektromobilu značky Tesla, ešte minulý rok prezradil, že jeho firma sa chce realizovať aj v oblasti budovania a prevádzkovania nabíjacej siete. Ejoin by pritom chcel v budúcnosti pokryť celé územie bývalého východného bloku.

Ejoin je však aktuálne ešte len na začiatku, pričom na základe mapy Nabky.sk by mal mať na Slovensku 6 nabíjacích staníc. A to v Bratislave (Aupark), Banskej Bystrici („Benzinol – Nový svet“), Dubnici nad Váhom (Billa – Partizánska ul.), Žiline (OC Mirage a OC Makyta) a Prievidzi (Golfový klub Agama).

Ide o AC nabíjacie stanice s výkonom 22 kW, pričom v spomínaných lokalitách sú dostupné 1 až 2 nabíjacie body s kompatibilitou Type 2. V pláne sú však aj rýchlonabíjacie DC nabíjačky. Dostupné nabíjačky by mala byť stále zdarma. Nasledujúci cenník vstúpi do platnosti 11. mája.

ejoin nabijanie cennik

Zdroj: Ejoin

V porovnaní s dvoma najväčšími slovenskými sieťami nabíjacích staníc Greenway a ZSE sú ceny vo všeobecnosti nižšie, až na niektoré výnimky. Treba však dodať, že sieť Ejoin je v počiatkoch a zahŕňa len pár AC nabíjačiek. Takže aktuálne ešte nemožno hovoriť o priamej konkurencii. Cenník nám však nateraz dáva nádej, že na Slovensku by sme mohli elektromobily a plug-in hybridy nabíjať za prijateľné ceny.

Spoločnosť okrem rozširovania nabíjacej siete pracuje aj na vlastnej oficiálnej mape a mobilných aplikáciach pre systémy Android a iOS. Ejoin na svojom webe tiež informuje, že sa „zameria na strategické rozmiestňovanie (nabíjacích staníc) v priestoroch, kde sa bežne zdržuje väčšie množstvo ľudí, ako sú obchodné centrá, reštaurácie rýchleho občerstvenia a turistické destinácie.“

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Slovenský Ejoin predstavil nabíjaciu stanicu so skenerom evidenčných čísel vozidiel
V Tatrách vyrastie „výnimočný“ nabíjací hub pre e-vozidlá za milión €
Slovenský AgeVolt ponúka unikátny nabíjací systém pre elektromobily

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár