V SR vzniká nová sieť nabíjacích staníc s pokročilými metódami autentifikácie

2

Slovenská spoločnosť Ejoin, ktorá vyvíja a vyrába nabíjacie stanice s pokročilými metódami autentifikácie, začína s napĺňaním svojich plánov v oblasti budovania a prevádzkovania nabíjacej siete pre elektrické vozidlá.

Spoluzakladateľ spoločnosti eJoin, Ing. Juraj Ondrejka, ktorý vlastní elektromobil značky Tesla, nám minulý rok prezradil, že jeho firma sa chce realizovať aj v rámci budovania a prevádzkovania vlastnej nabíjacej siete. Ejoin by pritom chcel v budúcnosti pokryť celé územie bývalého východného bloku.

Prvé nabíjačky v SR

V ostatnom období sa začínajú objavovať nové nabíjacie stanice Ejoin na Slovensku. Tesla Club Slovakia, ktorý je partnerom  spoločnosti Ejoin, informuje, že prvé nabíjačky sú, resp. budú dostupné v Bratislave (Aupark), Banskej Bystrici („Benzinol – Nový svet“), Dubnici nad Váhom (Billa – Partizánska ul.) a Žiline (OC Mirage aj nové OC „Makyta“).

Ide o AC nabíjacie stanice s výkonom 22 kW, pričom v spomínaných lokalitách sú dostupné 1 až 2 nabíjacie body s kompatibilitou Type 2. Funkčné nabíjačky by mali byť zdarma, a to 3 mesiace od ich sprevádzkovania. Cenník nabíjania v štandardnom režime zatiaľ nepoznáme.

V pláne sú aj ďalšie nabíjačky, pričom na ich oficiálnej mape sa pracuje. Tie súčasné nájdeme už teraz v rámci mapy Nabky.com. Spoločnosť Ejoin na svojom webe informuje, že sa „zameria na strategické rozmiestňovanie v priestoroch, kde sa bežne zdržuje väčšie množstvo ľudí, ako sú obchodné centrá, reštaurácie rýchleho občerstvenia a turistické destinácie.“

Množstvo autorizačných a platobných metód

Ejoin vyvíja a vyrába AC (do 22 kW) aj DC (60 – 120 kW) nabíjacie stanice, pričom tie podporujú viaceré metódy autentifikácie používateľa a možnosti platby.

Používateľ nabíjacej stanice sa bude môcť autorizovať napríklad prostredníctvom RFID kartu, naskenovania evidenčného čísla vozidla alebo QR a čiarového kódu, smartfónu s podporou NFC či PIN kódu. Za využité služby pritom môže zaplatiť cez kartu Ejoin, SMS, internetovú platbu či bežnú platobnú kartu (bezkontaktne).

Nuž, tešíme sa na rozširovanie siete a sme zvedaví, či sa Ejoin zameria len na tzv. destination charging prostredníctvom AC nabíjačiek alebo pridá aj rýchlonabíjacie stanice (DC).

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Slovenský Ejoin predstavil nabíjaciu stanicu so skenerom evidenčných čísel vozidiel
V Tatrách vyrastie „výnimočný“ nabíjací hub pre e-vozidlá za milión €
O dotácie na nabíjacie stanice pre e-autá budú môcť požiadať aj firmy

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

2 komentáre

    • GW sa uz trocha polepsil, ale stale za ZSE zaostava.
      Cim vacsia konkurencia, tym lepsie, akurat mi trosicka vadi, ze by to chcelo agregatora a mat jednu kartu a nie 500 kariet od nabijacich spolocnosti

Pridajte komentár