Ejoin buduje „obecné“ nabíjačky aj vďaka dotáciám. Dnes štartuje 2. kolo

0

Slovenský výrobca nabíjacích staníc, spoločnosť Ejoin, sa realizuje aj v oblasti nabíjacích služieb. Ich sieť nabíjacích staníc pritom postupne rastie. Spoločnosť tiež pomáha s budovaním „obecných“ nabíjačiek. Aktuálne informuje, kde všade takéto nabíjačky zriadila a kde vzniknú nové v najbližších týždňoch. A to v deň, kedy v SR štartuje nové kolo dotácií na nabíjacie stanice.

Ejoin má v oblasti nabíjacej infraštruktúry pre elektromobily ambiciózne plány. V budúcnosti chce totiž pokryť svojimi nabíjačkami celé územie bývalého východného bloku. Aktuálne má najviac nabíjacích staníc v domovskom Slovensku, čo nie je žiadne prekvapenie.

Ide pritom o nabíjacie stanice na striedavý prúd s maximálnym výkonom 22 kW (mapa nabíjačiek Ejoin). Tých má aktuálne 20 (verejne dostupných). Svoju sieť však chce rozšíriť aj o DC rýchlonabíjačky. Prvá (50 kW) je pritom už v prevádzke, a to v Banskej Bystrici.

Spoločnosť Ejoin aktuálne informuje, že buduje tiež nabíjačky pre obce, ktoré využili prvú dotačnú výzvu MH SR. Jej nabíjačky pritom nájdeme v nasledujúcich lokalitách:

  • Západné Slovensko: Kolárovo, Lozorno, Veľký Cetín, Smrdáky, Hosťová, Borský Svätý Jur, Poriadie, Sekule, Čechynce, Veľké Blahovo.
  • Stredné Slovensko: Krásno nad Kysucou, Hriňová, Turčianske Teplice, Ipeľské Predmostie, Pribylina a Slovenské Ďarmoty.
  • Východné Slovensko: Kežmarok, Slovenská Ves, Perín-Chym, Lúčka, Rudňany, Lastovce.

A dodáva, že do konca tohto mesiaca budú spustené nabíjačky v nasledujúcich lokalitách:

  • Západné Slovensko: Nitrianske Pravno, Bojnice a Košeca.
  • Stredné Slovensko: Vysoká nad Kysucou, Rajec, Dlhá nad Oravou, Oravský Podzámok a Beňuš.
  • Východné Slovensko: Výrava, Lipany, Kalinov, Ohrúhle, Udavské, Habura.
ejoin nabijacie stanice mapa

Zdroj: Ejoin

Ejoin myslí aj na cyklistov

Spoločnosť Ejoin tiež informuje, že spustila svoju prvú nabíjaciu stanicu pre elektrobicykle, a to v Hornom Srní. V rámci tejto bezplatnej stanice so 4 zásuvkami a 2 nabíjačkami Bosh & Bafang je dostupný aj kompresor a základné náradie na opravu bicykla.

ejoin nabijacie stanice

Zdroj: Ejoin

Dnes štartuje 2. kolo dotácií

Nabíjacie stanice teda na Slovensku pribúdajú a budú pribúdať. A to aj vďaka 2. kolu štátnym dotácií. Od dnes do 30. novembra je možné podávať žiadosti o poskytnutie dotácie na vybudovanie verejne prístupných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá. O podporu môžu okrem samosprávy po novom žiadať aj podnikatelia. Samospráva môže získať maximálnu dotáciu 18 000 € a podnikatelia 36 000 €. Viac…

Zdroj: Ejoin

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Novo vznikajúca slovenská sieť nabíjacích staníc zverejnila cenník nabíjania
Minister Sulík chce dotovať na našom trhu neexistujúce vodíkové autá
Ktorým elektromobilom a plug-in hybridom sa darí na Slovensku najviac? | Štatistiky MH SR

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár