Konkurent obľúbeného elektromobilu Hyundai Kona dostal cenovku

0

Trh s kompaktnými elektrickými SUV sa začína pomaly rozrastať, čoho dôkazom je aj model francúzskeho koncernu PSA – DS 3 Crossback E-Tense. Ten bude musieť zabojovať napríklad v konkurencii veľmi obľúbeného Hyundaiu Kona Electric či koncernového bratranca Peugeot e-2008. O jeho úspechu pritom môže rozhodnúť aj cena, ktorú sme spoznali v rámci prvých európskych trhov.

Čo sa týka rozmerov, DS 3 Crossback E-Tense má bližšie k modelu Hyundai Kona Electric. Čo sa týka techniky a parametrov tak zas k Peugeotu e-2008, čo je úplne logické, keďže majú identický technický základ. DS by však mohlo zaujať aj inú cieľovú skupinu, keďže značka DS sa po „osamostatnení“ od Citroenu zaradila k prémiovým výrobcom. Navyše ponúkne celkom originálny až „avantgardný“ dizajn.

DS je menší ako konkurencia

DS 3 Crossback E-Tense disponuje rozmermi 4 118 x 1 791 x 1 534 mm (dĺžka x šírka x výška) a rázvorom náprav 2 558 mm, čo je o 42 mm, resp. 92 mm menej ako v prípade konkurenčných elektromobilov. Ponúkne aj najmenší objem batožinového priestoru. A to 350 l. Konkurenti sa môžu pochváliť hodnotami 373 l (Kona), resp. 405 l.

Ako sme už spomínali, DS a Peugeot majú pod „kapotou“ rovnakú techniku. To znamená, že „zdieľajú“ elektromotor s výkonom 100 kW a 50 kWh batériu. Rovnaký výkon pritom ponúka aj základná verzia Hyundaiu Kona Electric s 39 kWh batériou.

Má aj menší dojazd

Čo sa týka dojazdu, spomínané elektromobily dosahujú hodnoty 300 (DS), 310 (Peugeot), resp. 289 km (Hyundai). A to podľa testovacieho cyklu WLTP. Kona Electric má však v rukáve verziu so 150 kW motorom a 64 kWh batériou, ktorá zabezpečí dojazd až 449 km.

Rovnakou technikou ako Kona pritom disponujú aj kompaktné crossovery od Kie – e-Niro a e-Soul. Takže sa zdá, že DS 3 Crossback E-Tense to nebude mať ľahké. Pozrime sa preto, ako na tom bude z hľadiska ďalšieho dôležitého atribútu, a to ceny.

Cena medzi oboma verziami Kony

Hyundai Kona Electric sa na našom trhu predáva od sumy 37 000 (39 kWh), resp. 41 000 € (64 kWh). Za určitých podmienok je pritom možné získať cenové zvýhodnenie 1 500 €. Ceny modelu DS 3 Crossback E-Tense pre náš trh zatiaľ známe nie sú, naznačujú ich však prvé zverejnené cenovky na francúzskom a britskom trhu.

Na domácom trhu bude dostupný vo výbave „So Chic“ za 39 100 €, v Británii v prepočte za 40 000 €, resp. 43 500 € vo vyššom stupni výbavy. Elektrickú novinku je už možné na spomínaných trhoch predobjednať, pričom dodávky pre britský trh majú byť spustené v januári. Ceny modelu Peugeot e-2008 zatiaľ nie sú známe.

Zdroj titulnej fotografie: DS

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Peugeot predstavil elektrické SUV e-2008. Kona má konkurenciu
Nový Renault Zoe stojí v Nemecku od 21 900 €. Avšak bez batérie
Hyundai Kona Electric sa dočká modernizácie. Tá prinesie aj rýchlejšie nabíjanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár