Volt je nabíjací dron pre elektromobily, ktorý si v prípade potreby privoláte cez mobilnú aplikáciu

0

Jedným z rizík cestovania elektromobilom na dlhšie vzdialenosti bez naplánovania trasy je možnosť úplného vybitia batérie na miestach bez nabíjacích staníc. Nestáva sa to síce často, ale vďaka nabíjaciemu dronu Volt (Drone Volt) to nemusí byť žiadny problém. Na vyžiadanie k vám totiž priletí a nabije vaše vozidlo.

Nabíjací dron plánuje aj Amazon

Nabíjací dron pre elektromobily nie je žiadnou novou koncepciou. Amazon totiž už v roku 2014 požiadal patentový úrad o zaregistrovanie patentu dronu, ktorý dokáže nabíjať elektromobily cez konektor umiestnený na streche vozidla, a to aj počas jazdy.

Volt však prichádza s oveľa jednoduchším riešením. Dron totiž pristane vedľa vášho vozidla, pričom o zvyšok sa už postará vodič, ktorý z drona vytiahne nabíjací konektor a zapojí ho do nabíjacieho portu vozidla. Z fotografií prototypu sa zdá, že dron dokáže poskytnúť vozidlu 3 kWh energie. O jeho pohon sa starajú samostatné nezávislé akumulátory.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Skvelý nápad Telekomu! Svoje rozvodné skrine premení na nabíjacie stanice
Reebok chce premeniť čerpacie stanice na telocvične, v ktorých budú ľudia generovať energiu pre elektromobily

Na cestu k nabíjacej stanici

3 kWh sa nezdajú byť veľa, ale na energia z dronu má poslúžiť na získanie dojazdu k najbližšej nabíjacej stanici. Dojazd na 3 kWh energie samozrejme závisí od konkrétneho elektromobilu, štýlu jazdy, počasia či terénu. Počítať sa tak dá s rozsahom okolo 15 až 30 km.

drone volt nabijaci dron pre elektromobily

Veľkosť 4-vrtuľového dronu je 1156 x 1000 x 430 mm. V prípade potreby vám postačí na jeho privolanie mobilná aplikácia, ktorá dokáže zistiť polohu vozidla a umožní aj zaplatenie služby.

Zdroje: Behance, Insideevs

tesla magazin zdielanie

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

Pridajte komentár