Možnosť získať až 36-tisícovú dotáciu na nabíjaciu stanicu sa predlžuje | MH SR

0

Ministerstvo hospodárstva SR oznamuje, že predlžuje 2. kolo dotácií na rozvoj nabíjacej infraštruktúry pre elektrifikované nabíjateľné vozidlá. A to do konca tohto roka. Na nabíjaciu stanicu je pritom možné získať príspevok až vo výške 36 000 €.

Termín na predkladanie žiadostí na vybudovanie verejne prístupných nabíjacích staníc sa z dôvodu pandémie predlžuje o jeden mesiac. Záujemcovia môžu žiadosti o dotáciu predkladať až do 31. decembra 2020. Výzva bola vyhlásená 2. septembra a pôvodný termín predkladania žiadostí bol do 30. novembra.

Ministerstvo hospodárstva SR ide už druhýkrát podporiť budovanie elektronabíjačiek. Vyčlenených je 650-tisíc eur a o dotácie môžu tentoraz požiadať okrem samosprávy aj podnikatelia.

Obce, vyššie územné celky a nimi zriadené organizácie môžu získať dotáciu vo výške 95 % sumy potrebnej na svoj projekt, 5 % musia byť ich vlastné zdroje. Podnikatelia môžu získať dotáciu vo výške 50 %. Minimálna výška dotácie je stanovená na 2 500 eur.

V závislosti od projektu môže samospráva získať maximálnu dotáciu 18 000 eur a podnikatelia 36 000 eur. Úspešní žiadatelia budú mať pol roka od nadobudnutia účinnosti zmluvy o poskytnutí dotácie na realizáciu projektu.

Výzva s presnými podmienkami podpory je zverejnená webovej stránke rezortu, kde sú zverejnené aj odpovede na najčastejšie otázky týkajúce sa tejto výzvy.

1. kolo a dotácie e-áut

Historicky prvú „výzvu na podporu budovania verejne prístupných nabíjacích staníc pre elektromobily“ vyhlásil rezort hospodárstva v júli minulého roka. Výzva bola určená len pre samosprávy, ktoré si prerozdelili 350 000 eur. Vďaka prvej výzve pribúdajú nabíjacie stanice pre „elektromobily“ v 70 mestách a obciach po celom Slovensko.

Na Slovensku je aktuálne zaregistrovaných viac ako 3 000 elektrických a plug-in hybridných elektrických osobných vozidiel. V súvislosti s podporou elektromobility rezort hospodárstva pokračuje aj vo vyplácaní dotácií na kúpu elektromobilov. Pri tejto výzve, do ktorej už ale nie možné zapojiť sa, bolo doteraz schválených 601 žiadostí o dotáciu. Vyplatených pritom bolo cez 2,6 milióna eur.

Zdroj: tlačová správa (MH SR)

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Chystané dotácie na elektromobily v SR: Väčší balík peňazí, nižší príspevok
Slovenské elektrické nakladače Kovaco sú „svetovými unikátmi“
Spolupráca Slovákov a Číňanov má priniesť autonómne komunálne elektromobily

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Pridajte komentár