Na Slovensku je dostupný ďalší čínsky elektromobil – Dongfeng T5 EVO EV

8

Expanzia čínskych elektromobilov v rámci Európy nepoľavuje. Dôkazom je tiež kompaktné elektrické SUV Dongfeng T5 EVO EV, ktoré sa postaví modelom ako VW ID.4 či Škoda Enyaq. SUV od Dongfengu je dostupné už aj na Slovensku, pričom je tiež známa jeho cena.

Včera sme informovali ohľadom elektrického MPV Voyah Dream, ktoré príde na náš trh onedlho. A ten istý importér v rámci slovenského trhu ponúka aj elektromobil Dongfeng T5 EVO EV (predáva sa aj pod koncernovou značkou Forthing), ktorý sa vďaka rozmerom 4 565 / 1 860 / 1 680 / 2 715 mm (dĺžka / šírka / výška / rázvor) radí do populárneho segmentu kompaktných SUV. T.j. do nižšej strednej triedy, resp. segmentu C.

Známe sú tiež údaje ohľadom svetlej výšky – 165 mm, základného objemu batožinového priestoru – 480 l či pohotovostnej hmotnosti – 2 025 kg.

Zatiaľ jedna verzia

V slovenskej ponuke aktuálne nájdeme jedinú verziu. Tá ponúka pohon jednej nápravy (keďže nejde o dedikovaný elektromobil, domnievame sa, že prednej), výkon 150 kW, krútiaci moment 340 Nm, ternárnu batériu (pravdepodobne NMC) s kapacitou 85,9 kWh a dojazd 521 km (WLTP).

Model T5 EVO EV podporuje maximálny nabíjací výkon len 80 kW, pričom z 30 na 80 % sa má pri okolitej teplote 25 °C nabiť za 37, resp. 45 min (na webe importéra nájdeme obe hodnoty). V prípade AC nabíjania sa uvádzajú len hodnoty 230V/16A a čas nabitia z 0 na 100 % za 15 hod.

Na webe slovenského importéra sa píše, že Dongfeng T5 EVO EV využíva systém tepelného manažmentu TMS2.0 od spoločnosti Huawei. Vďaka tomu má byť možné používať batérie pri okolitej teplote -18 °C. Výrobca tiež tvrdí, že tepelný manažment „zlepšuje životnosť batérie v zime o 16 % v porovnaní s obdobnými konkurenčnými vozidlami“.

dongfeng t5 evo ev

Zdroj: Dongfeng

Výbava

V prípade výbavy modelu T5 EVO EV Dongfeng vyzdvihuje inteligentný parkovací systém, rozpoznávanie a implementácia hlasových povelov, duálne displeje informačného a navigačného systému, tempomat, elektricky nastaviteľné predné sedadlá, elektricky vyhrievané zrkadlá či svetelný a dažďový senzor.

Čo sa týka ceny modelu Dongfeng T5 EVO EV, tá moc nepodporuje nedávne vyhlásenie predsedníčky Európskej komisie Ursuly von der Leyen o záplave európskeho trhu lacnejšími čínskymi elektromobilmi. Toto kompaktné elektrické SUV so zárukou 2+1 r. alebo 100 000 km (na vozidlo) totiž u nás stojí 48 990 €.

Zdroj: Dongfeng

SÚVISIACE ČLÁNKY:
MG5: Na slovenský trh prichádza 1. elektrické kombi. Poznáme cenu
Slovenský retro elektromobil „Rodster“ sa pripravuje na výrobu
Bloomberg porovnal čínske a európske ceny vybraných čínskych elektromobilov
ODBER NOVINIEK

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

8 komentárov

 1. Veď Čína sa len prispôsobuje trhu. Podľa želania Uršuly.
  Tá si napríklad želala, aby sme našu lacnú elektriku predali a ona ju mohla nám naspäť draho predať.
  Teraz bezplatne dodávame Ukrajincom výkon 3-tieho bloku v Mochovciach.
  Tak svedomito pracujte pre spoločné dobro. Oplatí sa to. EU sa o vás postará…
  A zabudnite na bývanie, autá, vzdelanie, zdravotnú starostlivosť… Nebudete nič vlastniť a budete šťastný 🙂

  Alebo ako tu písal nejaký „progresívec“ : „To si nevieš zohnať 50tis EUR na auto?“

Pridajte komentár