Menší elektromobil od Seat/Cupra bude drahší ako koncernové modely od VW a Škody

3

Pribúdajú ďalšie nové informácie ohľadom avizovaných menších a cenovo dostupnejších elektromobilov koncernu VW Group, ktoré majú masový potenciál. Tentokrát sa týkajú modelu zo Španielska, ktorý príde na trh pod „športovou“ značkou Seatu – Cupra. Vychádzať pritom bude z konceptu Cupra UrbanRebel.

Autonews prichádza so zaujímavými infomáciami, za ktorými stojí šéf značky Cupra, Wayne Griffiths. Tie sa týkajú sub-kompaktného elektromobilu, ktorý bude jedným z minimálne troch menších koncernových modelov, ktoré vyrastú na skrátenej platforme MEB. To znamená, že tieto chystané vozidlá sa zaradia pod modely ako VW ID.3 či Cupra Born.

Model od VW vznikne na základoch konceptu Volkswagen ID. Life, Škoda zatiaľ nepredstavila ani koncepčný model, no a „španielska verzia“ nepríde na trh pod značkou Seat, ako sa pôvodne očakávalo, ale dočkáme sa jej ako Cupry, pričom vzíde z nedávno predstaveného odvážneho konceptu Cupra UrbanRebel.

Pri pohľade na tento koncept asi skoro každý očakával, že sériový model bude výrazne „civilnejší“. Šéf Cupry však uvádza, že dizajn konceptu je veľmi blízky sériovému modelu. Podľa neho stačí odobrať predný a zadný spojler a získame dobrú predstavu, ako bude vyzerať produkčný model.

Ten pritom zrejme viac poteší športovejšie založených vodičov, keďže menší elektromobil od Cupry bude zameraný skôr na emócie z jazdy ako na najnižšiu možnú cenu. Modely od značiek VW a Škoda budú začínať na cene okolo 20 000 €, Cupra však bude podľa Griffithsa asi o 5 000 € drahšia a zaradí sa medzi masový a prémiový segment. Model, ktorý by prišiel pod značkou Seat, pritom nie je v pláne.

„Veľmi športový“

Elektromobil segmentu B na báze konceptu Cupra UrbanRebel má byť podľa šéfa španielskej značky „veľmi športový“. Očakáva sa, že bude mať výkon 170 kW a batériu s kapacitou do 55 kWh, ktorá zabezpečí dojazd okolo 400 km.

Tak ako v prípade modelov od značiek VW a Škoda, aj Cupra má prísť na trh až v roku 2025. Koncern VW Group plánuje ročne vyrábať dokopy 500 000 svojich sub-kompaktných elektromobilov. Dovtedy je ešte času dosť, a tak bude zaujímavé sledovať, ako sa bude vyvíjať situácia ohľadom týchto modelov (aj vzhľadom na konkurenciu), ktoré by mohli sprístupniť elektromobilitu širšiemu okruhu motoristov.

SÚVISIACE ČLÁNKY:
Toto je predzvesť cenovo dostupného mestského elektromobilu od automobilky Seat
Seat predstavil elektrický hatchback Cupra Born, ktorý vychádza z VW ID.3
Predstavený VW ID. Life predznamenáva vstupný koncernový elektromobil s cenou od 20 000 €

Podporte článok zdieľaním cez:

O autorovi

Vyštudovaný Mediamatik na Žilinskej univerzite a šéfredaktor vášho jedinečného Tesla magazínu. Zaujímam sa o informácie z oblasti elektromobility, IKT, vedy, histórie a technologických inovácií. Okrem sýtenia svojích informačných a znalostných potrieb, športujem, spievam v rockovej kapele a rád chodím do prírody:-) Pripravujem pre Vás aj portál o dopravnom systéme HYPERLOOP. Kontaktovať ma môžete prostredníctvom redakčného emailu redakcia(zav.)teslamagazin.sk | Google+ |

3 komentáre

  1. Bez ohľadu na to, čo sú príčiny, je termín príchodu „masových“ subkompaktov koncernu VW v roku 2025 veľmi, veľmi neskoro! VW sa tak spreneveruje svojmu názvu a pôvodnému poslaniu „Volkswagen“ … !

Pridajte komentár